Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Ciekawe artykuły

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok akademicki. W ubiegłym tygodniu odbyła się jego uroczysta inauguracja. Uczelnia w Chorzowie istniej już od 1 października 2006 r. Przyjętych zostało wówczas 150 słuchaczy. Do 2011 roku zapisało się w sumie 688 słuchaczy.

Przypomnijmy, że Górnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku powołany został przy Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów w Chorzowie uchwałą Rady Miasta Chorzowa z 23 lutego 2006r.

Swą działalność rozpoczął 1 października 2006r. Działalność GUTW finansowana jest przez Urząd Miasta Chorzów. Nad całością funkcjonowania Uniwersytetu czuwa Rada Programowa GUTW, na czele której stoi zastępca Prezydenta miasta Chorzowa mgr Wiesław Ciężkowski.
Podstawowym celem działania tej placówki jest poprawa jakości życia osób starszych.

Wszyscy słuchacze spotykają się przede wszystkim na wykładach, których tematyka jest różnorodna. Wykładowcami byli m.in.: Ksiądz Biskup Józef Kupny, dr Mirosław Wójcik – Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach, prof. dr hab. Marian Surowiec – były Rektor Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyczno-Medycznej w Chorzowie, prof. dr hab. Andrzej Klasik – Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie, dr Sonia Kędziora – Kierownik UTW przy Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej Mysłowicach, mgr Maria Dłucik – Dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Chorzowie, prof. Jan Drabina, prof. zw. dr hab. Jan Malicki – Dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach, dr Jan Olbracht – eurodeputowany, dr hab. Jolanta Tabor – Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, mgr Przemysław Fabjański –
Dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, prof. dr hab. Tadeusz Sławek.

Uniwersytet prowadzi również różne formy kształcenia ustawicznego, takie jak: lektoraty języków obcych, zajęcia komputerowe, warsztaty kierunkowe, gimnastyka, zajęcia na basenie, wycieczki terenowe i wyjazdowe. W okresie wiosennym prowadzone są zajęcia z Nordic Walking czy rehabilitacji. Słuchaczom proponuje się również zajęcia z robótek ręcznych. Chętnych zapraszamy także do Klubu Brydżowego działającego przy GUTW i chóru „Gutwianki”. Szczegółowy harmonogram zajęć i wykładów dostępny jest w każdym semestrze na stronie internetowej GUTW (www.gutw.pl).

W październiku 2009 roku powołany został KLUB ABSOLWENTÓW GUTW, który skupia tych, którzy od dłuższego czasu są słuchaczami GUTW, a którego założeniem jest organizowanie dodatkowych zajęć dla słuchaczy Uniwersytetu i integrowanie nowoprzyjętych słuchaczy.

 

(www.chorzow.eu)Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na mojChorzow.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego mojchorzow.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć Organizację Pożytku Publicznego przy tegorocznym rozliczeniu?
 • tak, uważam że każdy powinien to zrobić
 • nie chcę wspierać tego typu organizacji
 • tak, ale jeszcze się zastanawiam, na którą organizację przekazać 1% podatku
 • jeszcze nie zdecydowałam/em
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

2587
Twój schowek