Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Kultura: Pozostałe wiadomości

Wernisaż malarstwa Chorzowskiej Grupy Plastycznej "Krajcok"

Serdecznie zapraszmy na wernisaż Chorzowskiej Grupy Plastycznej "Krajcok", który odbędzie się 11 września o godz. 18:00 w holu Miejskiego Domu Kultury "Batory".

Wystawa eksponowana będzie do 23 września br.
 
 
Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok’12 działa przy Chorzowskim Centrum Kultury od 1 marca 2012r. Głównym celem utworzenia Grupy była integracja środowiska twórców-amatorów w dziedzinie malarstwa, grafiki i rzeźby posiadających już pewien dorobek twórczy. Dzięki życzliwości i wsparciu osób kreujących kulturę w mieście, dla twórców nieprofesjonalnych stworzone zostały warunki do realizacji życiowych pasji. Spotkania robocze odbywają się w Starochorzowskim Domu Kultury, na Krajcoku, skąd wywodzi się nazwa Grupy. Zasadniczym jednak miejscem twórczym są małe “pracownie” w mieszkaniach. To tutaj rodzina jest pierwszym cenzorem ich prac. W działalności zorganizowanej upatrują szansę nie tylko doskonalenia warsztatu, ale także możliwość prezentacji swoich prac publicznie. To czwarta już w tak krótkim czasie wystawa zbiorowa Grupy, oprócz udziału niektórych jej członków w wystawach organizowanych okazjonalnie. Grupa Krajcok’12 liczy na przychylny odbiór prac przez Zwiedzających.

(MDK Batory)Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na mojChorzow.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego mojchorzow.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy powinni wprowadzić zakaz palenia e-papierosów w miejscach publicznych?
 • tak, dym z e-papierosów nie śmierdzi, jednak nie jest kulturalne palenie w miejscu publicznym
 • nie jest to wyrób tytoniowy wię nie powinien być zabroniony
 • oczywiście tak, palenie e-papierosów powinno być zabronione
 • nie mam zdania, nie przeszkadza mi to
zobacz wyniki

R E K L A M A

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

2695
Twój schowek