Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Wiadomości lokalne

Wizyta u specjalisty

Przełom maja i czerwca, początek sierpnia, koniec roku to tylko niektóre z terminów obowiązujących w chorzowskich przychodniach specjalistycznych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wszystko przez limity Narodowego Funduszu Zdrowia tłumaczą się lekarze, pacjenci zaś obwiniają jednych i drugich.

 

Kolejki to chleb powszedni polskich przychodni i szpitali. Z roku na rok czeka się coraz dłużej na wizytę u niezbędnego specjalisty. Czekać musi każdy bez względu na wiek. I tak zgłaszając się teraz do poradni alergologicznej dla dzieci w Chorzowie wraz z dzieckiem zostanie nam wyznaczony termin na przełomie maja i czerwca. Dwa miesiące oczekiwania, które nie gwarantuje wykonania wszystkich niezbędnych badań. Do tego celu konieczne będzie, co najmniej kilka wizyt. Każda z podobnym lub dłuższym okresem oczekiwania, co potwierdzają pacjenci:

 

- Liczyłam, że jeszcze przed wiosną dowiem się, na co uczulony jest mój syn. W tej chwili mamy już astronomiczną wiosnę a ja od września jestem dzisiaj drugi raz w przychodni. Wykonanie testów alergicznych zanim zacznie się pylenie trwa i krzewów jest, więc niemożliwe – mówi mama siedmioletniego Piotra, którą spotkaliśmy w przychodni.

 

Sytuacja w poradni alergologicznej nie jest jedyną. Podobny czas oczekiwania napotkamy w poradni okulistycznej lub neurologicznej.

 

Wniosek: Według polskiej służby zdrowia nawet najmłodsi nie mogą liczyć na krótszy czas oczekiwania.

 

Wydaje się, że gorzej być nie może. A jednak może. Wizyta u neurologa wraz z wykonaniem rezonansu magnetycznego będzie możliwe dopiero pod koniec roku. Dodatkowo termin nie jest ostateczny. Może się, bowiem okazać, że przed naszą wizytą wykorzystano już wszystkie limity nałożone przez NFZ i wizyta zostanie przełożona dopiero na nowy rok.

 

- Miesiąc temu miałam wypadek na snowboardzie. Upadłam centralnie na palce. Do dziś nie mam czucia w ich końcówkach. Odwiedziłam już chirurga i neurologa. Dzisiaj przyszłam się zapisać na rezonans magnetyczny i mam czekać do końca roku? – mówi rozgoryczona Pani Anna.

 

Patrząc na powyższe rodzi się pytanie, kto jest odpowiedzialny za całą sytuację. Lekarze, NFZ, Minister Zdrowia? Trudno powiedzieć. Nikt, bowiem sam nie poczuwa się do winy. Winnych natomiast wyznaczają poszczególne strony. Pacjenci – NFZ zaś Narodowy Fundusz Zdrowia całą sprawą obarcza rosnącą liczbę pacjentów.

(AK)

Komentarze (1)     dodaj komentarz »

 • aras - kpina, powinno sie zlikwidowac...

  aras 2013-04-01 09:43

  kpina, powinno sie zlikwidowac nfz, sluzbe zdrowia zlikwidowac i wprowadzic dobrowolne ubezpieczenia - z wyplaty pobieraja mi kupe kasy na ubezpieczenie zdrowotne, co z tego jak na wizyte do specjalisty trzeba czekac przynajmniej pol roku? gdyby nie nfz ubezpieczylbym sie prywatnie i korzystal z prywatnej sluzby zdrowia, a tak co? placic dwa razy? az tak dobrze w tym patologicznym kraju sie nie zarabia, jest jeszcze opcja wyjazdu z kraju, bo chyba tylko to moze nas uratowac i na to licza rzadzacy - wiecej ludzi wyjedzie, kolejki troche sie zmniejsza, do tego czesc jeszcze umrze czekajac w kolejkach bo ich nie stac na prywatne wizyty - za gastrologa ostatnio placilem 100zl, za alergologa chcieli - pierwsza wizyta 160 + kazdy alergen 10zł, kpina - wolę czekać te 8 miesięcy na wizytę z funduszu, bo to już spora przesada

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na mojChorzow.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego mojchorzow.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć Organizację Pożytku Publicznego przy tegorocznym rozliczeniu?
 • tak, uważam że każdy powinien to zrobić
 • nie chcę wspierać tego typu organizacji
 • tak, ale jeszcze się zastanawiam, na którą organizację przekazać 1% podatku
 • jeszcze nie zdecydowałam/em
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

2589
Twój schowek