Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Wiadomości - Park Śląski

Ruszyła Jesienna Wystawa Kwiatów

Już kolejny 121 - szy raz Hala Wystaw Kapelusz w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie otworzy podwoje dla zwiedzających.

W piątek 17-tego września o godzinie 10:00 została otwarta uroczyście "121 jesienna wystawa kwiatów i ogrodów".

Będzie trwała od 17 do 20 września 2010r.
Bez względu na pogodę zapraszamy do relaksacyjnych spacerów po ogrodzie o powierzchni ponad 2200 m2.

Tematem przewodnim tegorocznej wystawy są "Jesienne metamorfozy".

Jesień, początek wielkich zmian.
Natura zrzuca płaszcz zieleni i przyjmuje nowe barwy.
Pomarańcz, brąz, czerwień.
To prawdziwe kreacje, wariacje.
To szczególny czas metamorfoz, nie tylko w przyrodzie.

Czas jesieni, po wakacjach, to pora na przemyślenie tego co minęło , ale także zastanowienie się nad przyszłością. Klimat tegorocznej wystawy z pewnością pozwoli na wspomnienie czasu urlopów i wakacji, na marzenia o przyszłości dla osób w każdym wieku.
Do budowy tak olbrzymiego ogrodu zostanie zużyta kora mielona, cegły, otoczaki, kamień łupany, trawa z rolki, żwir, torf oraz piasek. Ponad kilkanaście tysięcy kwiatów stworzy kilkanaście kompozycji florystycznych..
Powstaną także oczka wodne, kaskady oraz fontanny. Te wszystkie elementy zostaną zaaranżowane zgodnie z Architektem Wystawy. Jesienna Wystaw Kwiatów i Ogrodów to nie tylko kwiaty i aranżacje kwiatowe. To także inspiracja do urządzenia własnego jesiennego ogródka lub działki.

Oczywiście Wystawie towarzyszyć będzie KIERMASZ przed Halą Wystaw Kapelusz – jak zawsze pełen atrakcji i nowości.
Będzie tam można kupić najbardziej interesujące rośliny czy urządzenia do ogrodu i nie tylko.
Pokazy proponowane w tym roku zainspirują do myślenia o jesiennym wystroju wnętrz, modzie i Świętach Bożego Narodzenia. Odbędą się koncerty, które uświetnią i uprzyjemnią zwidzenie wystawy i każdy z nas znajdzie odpowiednią nutkę dla siebie oraz wiele, wiele innych ciekawych atrakcji

Zapraszamy całe rodziny, właścicieli ogródków, działek, balkonów i tarasów młodzież szkolną i dzieci i wszystkich, którzy kochają kwiaty i ogrody.

Jesienna Wystawa Kwiatów i Ogrodów odbędzie się w dniach od 17 – 20 września 2010r. na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka SA w Chorzowie.

Godziny otwarcia:

17 – 19.09.2010 r.  od godz. 9:00 do 19:00
20.09.2010 r
.          od godz. 9:00 do 18:00

CENY BILETÓW DLA ZWIEDZAJĄCYCH

- 6 zł bilet normalny
- 4 zł bilet ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18, studenci za okazaniem legitymacji, emeryci, renciści)
- 3 zł bilet zbiorowy (10 osób (grupa zorganizowana – szkoły, przedszkola, wycieczki itp.)
- 2 zł bilet (osoby niepełnosprawne, OPS, MOPSY i inne)

 
REGULAMIN
Jesienna Wystawa Kwiatów w Hali Wystaw "Kapelusz" - 2010 r.

1. NAZWA WYSTAWY

121 Jesienna Wystawa Kwiatów i Ogrodów
2. CZAS TRWANIA

17–19.09.2010r w godzinach od 09:00 do 19:00.
20.09.2010r w godzinach od 09:00 do 18:00

3. LOKALIZACJA
Hala Wystaw "Kapelusz" Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku

4. ORGANIZATOR
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie

5. OBOWIĄZKI ORGANIZATORA
5.1. W ramach wyposażenia stoiska Organizator zapewnia: wyznaczenie stoiska murkiem oraz wyposażenie stoiska w elementy wspólne dla tej części ekspozycji. Organizator zapewnia także korę do wypełnienia przestrzeń między roślinami.(trawa, kora, cegła)
5.2. Organizator zapewnia dostarczenie energii elektrycznej oraz wody.
5.3. Organizator zapewnia informację wizualną na terenie wystawy, pielęgnację i podlewanie roślin wg potrzeby, sprzątanie i ochronę Hali w trakcie trwania wystawy oraz po zamknięciu wystawy.
5.4. Organizator wydaje Informator Wystawcy oraz informację o lokalizacji stoiska na wystawie
5.5. Organizator zapewnia promocję wystawy w mediach oraz reklamę wizualną poza terenem wystawy

6.OBOWIĄZKI I PRAWA WYSTAWCY
6.1. Wystawca jest zobowiązany do prezentacji swoich produktów w formie aranżacji ogrodowej lub kompozycji kwiatowej, w miejscu wyznaczonym przez organizatora.
6.2. Wystawca ma prawo do reklamy swojej firmy poprzez materiały poligraficzne i gadżety reklamowe.
6.3 Wystawca może wykonać stoisko wspólnie z firmą podwykonawczą zwaną Podwystawcą. o fakcie zaistnienia Podwystawcy, musi poinformować Organizatora. Podwystawcę obowiązują wszystkie zasady dotyczące Wystawcy.
6.4 Rezygnacja z uczestnictwa w Wystawie może nastąpić nie później niż na 2 tygodnie przed rozpoczęciem Wystawy.
6.5. Rezygnacja z udziału w wystawie musi przyjąć formę pisemną. W przeciwnym razie Wystawca zostanie obciążony kwota podanego metrażu z karty zgłoszeniowej.
6.6 Wszelkie reklamacje rozpatrywane będą do 30.09.2010r
7. PRZEPISY ORGANIZACYJNE

7.1. Za montaż i likwidację stoiska wystawowego odpowiedzialny jest Wystawca.
7.2. Wystawca ma obowiązek zgłosić się do osoby reprezentującej Organizatora bezpośrednio po przyjeździe na teren wystawy, celem dokonania rejestracji. Wystawca otrzyma identyfikatory i karty parkingowe oraz przekazane mu zostanie stoisko.
7.3. Montaż stoiska odbywa się w dniu 14, 15, 16/17.09.2010 od godziny 7.00 do późnych godzin nocnych. Demontaż stoiska w dniu 20.09.2010 odbywa się w godzinach od godz. 18.00 do 24.00.
7.4. Demontaż stoiska przed zakończeniem wystawy, tj. przed godziną 18.00 w dniu 20.09.2010r jest zabroniony. Park nie odpowiada za pozostawione przez wystawców eksponaty w dniu 20.09.2010, po godzinie 18.00.
7.5. W trakcie trwania wystawy Wystawca nie może sprzedawać kwiatów i innych eksponatów ze stoiska wystawowego.
8. WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

8.1. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zaistniałe wypadki oraz szkody spowodowane przez przedstawicieli wystawców oraz zwiedzających.
8.2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ubytek, uszkodzenie, zniszczenie lub zaginięcie materiału roślinnego przed, w trakcie i po wystawie, chyba, że regulują to odrębne umowy.
8.3. Organizator nie odpowiada za szkody i straty powstałe w wyniku: kradzieży, pożaru, powodzi, wichury, eksplozji, przerwy w dostawie prądu.
8.4. Wystawca może ubezpieczyć eksponaty na własny koszt.
8.5.Wystawca jest odpowiedzialny za uszkodzenie budynków, umeblowania, stelaża i instalacji spowodowanych przez niego oraz jego przedstawicieli oraz przez każdą osobę zatrudnioną przez, bądź działającą na jego zlecenie.
8.6. W przypadku powstania szkody, o której mowa w pkt.5 Wystawca obciążony zostanie kosztami jej usunięcia w wysokości ustalonej cennikiem lub indywidualnie, stosownie do charakteru szkody.
8.7.Wystawca zobowiązuje się do przestrzegania przepisów obowiązujących na terenie Wystawy oraz poleceń wydanych przez Organizatora ze względu na bezpieczeństwo i ochronę.
8.8. Tereny wystawowe (Hala Wystaw) i kiermasz są chronione przez Organizatora poza godzinami otwarcia wystawy
9. OCHRONA DANYCH

Wystawca wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celu wykonania niniejszej umowy oraz w celu organizowania kolejnych edycji Wystawy.
10. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Wszelkie dodatkowe zalecenia nie zawarte w niniejszym regulaminie przedstawione przez Organizatora w formie pisemnej są obowiązujące dla Wystawcy. W stosunkach prawnych pomiędzy Organizatorem a Wystawcą mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, zaś ewentualne spory rozpatrywane będą przez właściwy sąd powszechny właściwy dla Organizatora.

(www.wpkiw.com.pl)Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na mojChorzow.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego mojchorzow.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć Organizację Pożytku Publicznego przy tegorocznym rozliczeniu?
 • tak, uważam że każdy powinien to zrobić
 • nie chcę wspierać tego typu organizacji
 • tak, ale jeszcze się zastanawiam, na którą organizację przekazać 1% podatku
 • jeszcze nie zdecydowałam/em
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

2593
Twój schowek