Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

14 zatrzymanych i zdewastowany sektor po meczu

  • Dodano: 2017-10-17 12:00, aktualizacja: 2017-10-17 13:03

Piątkowy mecz na stadionie Ruchu Chorzów nie należał do spokojnych. Pseudokibice zostawili zdemolowany sektor. Policja zatrzymała na razie 14 osób.

W piątek 13 października na stadionie Ruchu Chorzów rozegrany został mecz pomiędzy miejscowym klubem, a Rakowem Częstochowa. Spotkanie zabezpieczali chorzowscy policjanci, którzy jeszcze przed spotkaniem "odprowadzali" kibiców z dworca na stadion. Służby miały bowiem informacje, że może dojść do konfrontacji sympatyków obu drużyn. Chorzowskich funkcjonariuszy, także z zespołu policji konnej, wspierali mundurowi z katowickiego oddziału prewencji.

Pierwsza połowa meczu przebiegła spokojnie, jednak od samego początku drugiej kibice drużyny gości pokazali, jak nie zachowują się prawdziwi fani piłko nożnej. Najpierw połamali krzesełka na swoim sektorze, którymi następnie obrzucili służbę ochrony i policjantów. Kilkukrotnie próbowali również przedostać się na murawę. Kibiców z Częstochowy na pewno rozwścieczyło spalenie flagi Rakowa przez kibiców gospodarzy. Jak zaznacza jednak asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy KMP w Chorzowie, burda zaczęła się wcześniej.

Czy to był punkt zapalny? Nie sądzę. Tak naprawdę dewastowanie sektora kibiców Rakowa zaczęło się zaraz na początku drugiej połowy. W trakcie meczu nasza interwencja polegała na rozwinięciu tyraliery i oddzieleniu sektora kibiców przyjezdnych od tych sympatyzujących z Ruchem Chorzów. Skutek został osiągnięty, kibice się uspokoili i nie doszło do konfrontacji - mówi oficer prasowy KMP w Chorzowie

Niestety sektor kibiców gości został zdewastowany. Bezpośrednio po meczu 14 pseudokibiców Rakowa Częstochowa zostało zatrzymanych, 9 z nich usłyszało już zarzuty.

To dopiero początek. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują zapisy z kamer, trwa identyfikacja kolejnych pseudokibiców - dodaje asp. Sebastian Imiołczyk

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • janitor

    Patologia :) Ruch to dno. Szkoda tych pieniędzy na nowy stadion dla patologii.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.