Wiadomości z Chorzowa

28-latek zamieścił w sieci niepokojące nagranie. Na szczęście pomoc przyszła na czas

  • Dodano: 2020-06-29 08:15, aktualizacja: 2020-06-29 06:40

Mundurowi z chorzowskiej jedynki przy wsparciu wywiadowców z komendy uratowali 28-latka, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji, mężczyzna trafił pod właściwą opiekę.

Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo

W środę krótko przed północą do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwoniła młoda kobieta i poinformowała, że boi się o życie swojego chłopaka, gdyż na jednym z portali internetowych zamieścił niepokojące nagranie. Pod wskazany adres natychmiast zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej jedynki oraz wywiadowcy z komendy. Gdy policjanci dotarli na miejsce, mieszkanie było zamknięte i nikt nie otwierał drzwi. Przez okno zauważyli mężczyznę siedzącego na tapczanie z opuszczoną głową. Pomimo głośnego pukania w okno, nie reagował. W obawie o jego życie mundurowi wyważyli drzwi do mieszkania, gdzie zastali nieprzytomnego 28-latka. Stróże prawa wezwali pogotowie ratunkowe, a do czasu przyjazdu karetki cały czas kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny. Dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji mundurowych desperat trafił pod właściwą opiekę. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.