Wiadomości z Chorzowa

67-latka potrącona na pasach na ul. 11-Listopada

  • Dodano: 2024-06-14 09:30

W środę około południa na ulicy 11-Listopada doszło do potrącenia pieszej. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych. Mundurowi apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę i ostrożność.

71-letni mężczyzna potrącił kobietę na pasach

Przed 12.00 do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o potrąceniu pieszej. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ulicy 11-Listopada. Skierowany na miejsce patrol drogówki ustalił, że 71-letni kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa schodzącej z przejścia dla pieszych kobiecie. 67-letnia chorzowianka została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Kierowcy i piesi pamiętajcie!

Mundurowi przypominają że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Z kolei pieszym przypominają, że nie mogą wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych.

Apelują również o używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo — nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na odpowiednią reakcję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również