Wiadomości z Chorzowa

Adepci Szkoły policji w Katowicach na pierwszych służbach zatrzymali pijanych kierowców

  • Dodano: 2019-09-20 07:15, aktualizacja: 2019-09-20 08:07

O tym, że u boku doświadczonych mundurowych najlepiej doskonali się swoje umiejętności i poznaje tajniki policyjnego rzemiosła, przekonali się słuchacze z katowickiej szkoły policji.

Młodzi policjanci odbywali praktyki w chorzowskiej komendzie i na jednej z pierwszych swoich służb, wspólnie z policjantami z drogówki zatrzymali aż czterech pijanych kierowców. Wszyscy stracili już prawo jazdy.

Teraz o ich losie zadecyduje sąd

Od kilku dni młodzi policjanci z katowickiej szkoły policji odbywają praktyki w Chorzowie. U boku doświadczonych mundurowych, słuchacze doskonalą swoje umiejętności w tajnikach policyjnego rzemiosła. Młodzi adepci uczą się policyjnego fachu od swoich bardziej doświadczonych kolegów podczas wspólnych służb. W trakcie praktyk patrolują ulice miasta, dbając tym samym o bezpieczeństwo mieszkańców. Wczoraj młodzi adepci szlifowali swoje umiejętności pod okiem mundurowych z chorzowskiej drogówki. Uczestniczyli w obsłudze zdarzeń drogowych, kontrolowali prędkość oraz trzeźwość kierujących pojazdami. Tylko wczoraj jeden z patroli zatrzymał trzech pijanych kierowców, a drugi patrol czwartego. Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący stracili już prawo jazdy. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Służby terenowe to jeden z etapów szkolenia policyjnego. W ten sposób kursanci mogą wykorzystać zdobytą wiedzę podczas prawdziwych interwencji i przygotować się do służby w swoich jednostkach macierzystych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.