Wiadomości z Chorzowa

Akcja - Re: Kreacja, czyli studenci w WPKiW

  • Dodano: 2011-07-22 09:45

Studenci architektury z Poznania już kilka dni przebywają w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Przyjechali tu na specjalne warsztaty projektowe pt.: "Akcja Re: Kreacja" , których efekty będzie można podziwiać na Pikniku Architektonicznym, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Hali Wystaw "Kapelusz".

Nad studentami czuwają konsultanci z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Młodzi ludzie mieli dotąd okazję m.in. skanować w trójwymiarze parkową przestrzeń.

Ogólną ideą warsztatów jest stworzenie propozycji koncepcji projektowych wynikających z subiektywnej analizy uczestników warsztatów – mówi dr Paweł Buszko, jeden z trzech konsultantów. - Ponadto zaproponowanie rozwiązań przestrzennych, dopasowanych do skali obiektu, form architektonicznych i struktury przestrzenno-funkcjonalnej zastanej w parku.

Zaprezentowanie analiz przestrzennych i socjologicznych mogących stać się podstawą do zaprojektowania rozwiązań przestrzennych przywracających dawną dobrą ideę parku stworzoną przez gen. Jerzego Ziętka i projektantów dla mieszkańców aglomeracji Śląskiej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ratatuj

    Cieszą mnie każde ... oczywiście dobre wiadomości o naszym teamie ale krew mie zalewa, kiedy słyszę "biednych kiboli" i ich popleczników jak obiecali a nie chcą wybudować. Chamstwo, tak to poprostu bydło tylko takie obiecanki kupuje, które pędzi się na rzeź. Bo nic innego tak nie bawi jak wybory naszych preziów.Przecież KOPEL przez 20 lat tworzył chorzowską, o odcieniu czarnawym ośmiornicę a Kotala przecież zawsze myślał o posłowaniu. Ale [...]o tak wyszło. I kochani kibice dalej głosujcie na takich bo kibole to sami załatwią. ONI skwapliwie pilnują na kogo głosować tylko w zeszłym roku jakoś im się to po......... CzuwajPS Dlaczego gdzie oni są nigdy mieszkańcy Chorzowa tych buców nie pytają o ich obietnice przedwyborcze ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również