Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Akt oskarżenia przeciwko seryjnym złodziejom

  • Dodano: 2016-02-26 07:45, aktualizacja: 2016-02-26 07:17
Wykorzystując nieuwagę domowników chwytali za klamki, wchodzili przez otwarte drzwi i kradli wszystko to, co było w zasięgu ich wzroku. Policjanci z komisariatu II w Chorzowie zakończyli sprawę aktem oskarżenia. Dwóm mężczyznom i ich wspólniczce grozi teraz do 5 lat więzienia.
 
 
W ciągu minionego roku złodziejska szajka działała w Chorzowie, Bytomiu, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Rudzie Śląskiej i Piekarach Śląskich. 32-latka wraz ze swoimi znajomymi w wieku 20 i 33 lat wchodzili do klatek schodowych i w zuchwały sposób dokonywali kradzieży. Przestępcy chwytając za klamki drzwi sprawdzali, które z mieszkań nie są zamknięte na klucz. Gdy trafiali na otwarte mieszkanie wykorzystywali nieuwagę domowników lub ich nieobecność. Kradli wszystko, co było w zasięgu ich rąk: portfele, pieniądze, biżuterię oraz inne wartościowe przedmioty. Działając w taki sposób okradli 17 mieszkań. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw szacowane są na ponad 100 tys. złotych.
 
 
Policjanci z chorzowskiej "dwójki" szczegółowo pracowali nad wyjaśnieniem tej sprawy. Ustalenia śledczych oraz zgromadzony matariał dowodowy pozwoliły  na sporządzenie aktu oskarżenia przeciwko wspólnikom, który obejmuje 17 zarzutów kradzieży. Każdemu z podejrzanych grozi pięcioletni pobyt za kratkami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.