Wiadomości z Chorzowa

Aleje w Parku Śląskim zyskują nowoczesną nawierzchnię

 • Dodano: 2020-08-13 06:30, aktualizacja: 2020-08-13 06:40

W Parku Śląskim niebawem ruszy drugi etap modernizacji ścieżek spacerowych wokół alei Różanej. We wtorek Zarząd Parku Śląskiego podpisał umowę na wykonanie tych prac.

W ramach tego przedsięwzięcia rozebrana zostanie stara nawierzchnia bitumiczna, znikną płyty chodnikowe i krawężniki na niewyremontowanych dotąd ścieżkach przylegających do alei Różanej. W ich miejscu powstanie nowa nawierzchnia mineralna.

Przetarg wygrała firma AGC Bytom Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu.

Zadanie wyceniono na nieco ponad 380 tys. zł.

Ruszyły już także prace na alei Klonowej, gdzie również powstanie nowa nawierzchnia. Bliska odbioru jest inwestycja na alei Harcerskiej, gdzie trwają już tylko prace kosmetyczne po gruntowanej modernizacji tej arterii.

Prace są prowadzone w ramach projektu kompleksowej modernizacji ciągów komunikacyjnych na terenie na Parku Śląskiego. Środki na tę inwestycję pochodzą z projektu Jessica Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Następna informacja

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • SK

  Wspaniale..... ważne żeby nie zapomnieć o rowerzystach.

 • SK

  Wspaniale..... ważne żeby nie zapomnieć o rowerzystach.

 • Robertt

  Świetnie. A kiedy zauważycie potrzebę remontów alejek w Północnej, mniej komercyjnej i mniej zauważalnej (mniej PRowskiej) części parku? Co z kolejką szynową? Obiecaliście ją odbudować jakoś do roku 2016. Przez olewające podejście co do szumnych planów operator kolejki już dawno wycofał się z biznesu.

 • Ii

  Dokładnie. Jest bardzo duże zainteresowanie tą kolejką. Co do rowerzystów: remontowane drogi powinny mieć oddzielony białą linią pas przeznaczony tylko dla rowerzystów. Jeżdżą jak chcą, jadąc w tym samym kierunku jedni po prawej inni po lewej a jeszcze inni środkiem, między dziećmi, slalomem. Mając wydzielony pas (tak jest na al. Harcerskiej) nie byłoby z tym problemu, nie licząc debili którzy mają wszystko gdzieś (nikt im nie będzie mówił jak mają jeździć!).

 • art

  a ludzie z psami na 3 metrowych linkach to jest ok ???piesi jak i rowerzyści muszą włączyć myślenie

 • Pobożne życzenia

  Dokładnie. To nie ważne czy to kierowca auta, rowerzysta, rolkarz, właściciel psa itd. niech każdy stara się przestrzegać obowiązujących zasad i będzie ok a tym kretynom trzeba po prostu zwracać uwagę. Wiem że czasem to bez sensu bo do niektórych nic nie dociera ale jakby taki jeden z drugim był co chwila upominany to może by mu się odechciało do parku przychodzić (przyjeżdżać).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.