Wiadomości z Chorzowa

Andrzej Kotala będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisko prezydenta Chorzowa

 • Dodano: 2024-02-12 14:30, aktualizacja: 2024-02-13 08:48

Obecny prezydent Chorzowa - Andrzej Kotala zapowiedział ubieganie się o reelekcję w kwietniowych wyborach samorządowych. 

Andrzej Kotala ponownie zawalczy o stanowisko prezydenta Chorzowa

Swój start w nadchodzących wyborach samorządowych Kotala ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dzisiaj, 12 lutego opublikował filmik, w którym ogłasza swoją decyzję.

- Drodzy mieszkańcy, jesteśmy w Muzeum Hutnictwa. To jedno z tych miejsc, które dowodzą, że skutecznie zmieniamy Chorzów. To jedna z wielu inwestycji, które świadczą o tym, że mieszkańcy Chorzowa mogą być dumni. Premier Donald Tusk ogłosił termin wyborów samorządowych. Zdecydowałem, że wystartuję w nich na ostatnią, moją kadencję, by dokończyć rozpoczęte projekty oraz służyć miastu i jego mieszkańcom. Zróbmy to razem! Proszę o wasze głosy - mówił Andrzej Kotala na nagraniu. 

TUTAJ znajdziecie nagranie prezydenta Chorzowa. 

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a druga tura 21 kwietnia.

Andrzej Kotala

Andrzej Kotala urodził się 9 listopada 1962 roku w Chorzowie. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej ze specjalnością w zakresie maszyn i urządzeń górniczych i wiertniczych.  Na początku lat 90. rozpoczął prowadzenie własnej działalności gospodarczej - w 1992 został prezesem zarządu spółki prawa handlowego. 

W 2002 wstąpił do Platformy Obywatelskiej, kilka lat później został jej przewodniczącym w Chorzowie. Również w 2002 r. po raz pierwszy uzyskał mandat radnego miasta. W wyborach w 2006 roku bez powodzenia ubiegał się o prezydenturę Chorzowa, ponownie będąc wybranym do rady miasta. W 2010 roku został wybrany na Prezydenta Miasta Chorzów. Cztery lata później mieszkańcy powierzyli mu kolejną kadencję (w pierwszej turze głosowania. Na początku 2015 roku objął funkcję Przewodniczącego Zgromadzenia Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

W 2013 otrzymał Brązową Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej".

Komentarze (17)    dodaj »

 • Komedia i Pajac

  Człowieku. Działania marketingowe trzeba prowadzić z głową. Bo wychodzisz na głupca.

 • Hrabia

  Panie co tu się tak lepi? Miód i mleko leci

 • Maja

  Powodzenia

 • Szymon

  Powodzenia Panie Prezydencie dokończymy to co zaczęliśmy.

 • Mariusz z Chorzowa

  Popieram Pana Panie Prezydencie! Mam nadzieję, że uda się wygrać, bo miasto zasługuje na takiego gospodarza!

 • Szymon Machałek

  Powodzenia Panie Prezydencie, nie czas na konsoli w mieście, ich miejsce jest gdzie indziej.

 • Ch

  Ma Pan mój głos!

 • Chorzowianka od urodzenia

  Wiedziałam, że są normalni ludzie , którzy widzą co się w mieście dzieje.Narzekania na zamknięte i remontowane ulice , nie robi się żle robi się żle. Polacy to malkontenci !!! Czytałam dziś program wyborczyPO Kotali . Nie rozumię po co ten stadion?!!!!!Nie chcę stadionu , chcę inwestycji w mieście!!! Niech kibole zrobią zrzutkę na ten stadion tak jak my a ja za dziecka kupowaliśmy cegiełki na Stadion Śląski.Ten Sajmon- michałek ponoć załatwił 100 mln. zł. na stadion??? Morawieckiemu już naród podziękował, Michałkowi podziękujemy 7 kwietnia!!!

 • Ehh...

  Ale wazelina leci. Pewnie urzędasy co dobre premie dostają. Ludzie wyjdźcie czasem z tego urzędu na ulicę i zobaczcie jak Chorzów wygląda. Walące się kamienice, zero inwestycji, kawałek drogi remontują latami. Po godz. 18 wymarłe miasto. Wszystko pozamykane. Obraz nędzy i rozpaczy. Katowice tętnią zyciem a Chorzów umiera.

 • Chorzowianka od urodzenia

  Dlaczego ma lecieć wazelina???Dlaczego porównujesz Chorzów z Katowicami? Porównaj Katowice z Krakowem, Warszawą czy Wrocławiem.Dlaczego uważasz, że piszą to urzędnicy??? Oni też są mieszkańcami Chorzowa!!!Wczoraj przeszłam ul.Wolności i naliczyłam chyba pięć albo sześć kamienic z PGMu. W prywatnych tak samo jak w miejskich są wolne lokale i co winny temu jest Kotala???Proponuje Panu lub Pani zabrać się za robotę i iść do pracy a nie tylko klikać w kompa tu czy na Fb jak to jest w tym mieście źle. A najlepiej zamieszkać w Katowicach i tam po dwóch latach narzekać, że Kraków i Warszawą tętni życiem. Pozdrawiam i do roboty

 • Berta

  Najlepszy Prezydent na Śląsku! I osoby startujące na radnych z list Koalicji Obywatelskiej też super ludzie. Mój Chorzów - piszcie jak najwiecej o tym co robią, to nas, Chorzowian interesuje.

 • Wanda

  Życzę powodzenia. Będę głosować. Pozdrawiam Wanda.

 • AntyKibol

  Super, bo kibolstwa nie znoszę.

 • chorzowianka

  W Chorzowie mieszka się bardzo dobrze, to moje miejsce na ziemi. Nie potrzebne w mieście niebezpieczne eksperymenty z ludźmi z niebezpiecznego środowiska. Znowu zagłosuję na Pana. Życzę powodzenia.

 • chorzowianka

  To chyba żyjesz w klatce na szczury.

 • Marian z K.H.

  Trzymam kciuki za Pana Prezydenta. Przez ostatnie 8 lat rządów PiSu, które w głównej mierze finansowały tylko swoich, daliśmy radę. Było dobrze, w kolejnej kadencji będzie jeszcze lepiej. Powodzenia.

 • Hrabia

  Coś podobnego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również