Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Areszt dla pedofila

  • Dodano: 2017-09-11 08:45, aktualizacja: 2017-09-11 08:55

Policjanci z chorzowskiej „jedynki” zatrzymali mężczyznę, który ponad trzy lata temu dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym. Sprawca usłyszał już zarzuty i na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

We wtorek kilka minut po 20.00 do oficera dyżurnego zadzwonił mężczyzna i poinformował, że na ul. Gagarina jego córka zauważyła mężczyznę, który trzy lata temu napadł na nią w windzie. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej „jedynki”, którzy zatrzymali 30-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Jest to kolejny przykład, że policjanci nie zapominają o umorzonych postępowaniach. Do zdarzenia doszło w 2013 r., jednak nie udało się wówczas zatrzymać sprawcy. Ale dzięki zaangażowaniu śledczych i zebraniu obszernego materiału dowodowego oraz zabezpieczeniu wielu śladów, udowodnienie zatrzymanemu 30-latkowi, że to on jest sprawcą tego przestępstwa, nie było już problemem.

Jest to kolejny w ostatnim okresie czasu pedofil zatrzymany przez chorzowskich policjantów. Kilka tygodni temu pisaliśmy o 27-letnim mieszkańcu Chorzowa, który napadł na 12-latkę.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-443612.mp4

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Najistotniejsza jest czujność mieszkańców,. Często w naszym otoczeniu słyszymy odgłosy, krzyki - ktoś wzywa pomoc. Udajemy, że to nie nasza sprawa, "nie będą się wikłał w nieswoje sprawy... ". Często - szczególnie osoby starsze unikają kontaktów z służbami mundurowymi " jo nie jest żodyn donosiciel". Mamy obowiązek takiej współpracy. Pomyśl dlaczego...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.