Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Areszt dla pedofila

  • Dodano: 2017-09-11 08:45, aktualizacja: 2017-09-11 08:55

Policjanci z chorzowskiej „jedynki” zatrzymali mężczyznę, który ponad trzy lata temu dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym. Sprawca usłyszał już zarzuty i na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

We wtorek kilka minut po 20.00 do oficera dyżurnego zadzwonił mężczyzna i poinformował, że na ul. Gagarina jego córka zauważyła mężczyznę, który trzy lata temu napadł na nią w windzie. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej „jedynki”, którzy zatrzymali 30-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Jest to kolejny przykład, że policjanci nie zapominają o umorzonych postępowaniach. Do zdarzenia doszło w 2013 r., jednak nie udało się wówczas zatrzymać sprawcy. Ale dzięki zaangażowaniu śledczych i zebraniu obszernego materiału dowodowego oraz zabezpieczeniu wielu śladów, udowodnienie zatrzymanemu 30-latkowi, że to on jest sprawcą tego przestępstwa, nie było już problemem.

Jest to kolejny w ostatnim okresie czasu pedofil zatrzymany przez chorzowskich policjantów. Kilka tygodni temu pisaliśmy o 27-letnim mieszkańcu Chorzowa, który napadł na 12-latkę.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-443612.mp4

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Najistotniejsza jest czujność mieszkańców,. Często w naszym otoczeniu słyszymy odgłosy, krzyki - ktoś wzywa pomoc. Udajemy, że to nie nasza sprawa, "nie będą się wikłał w nieswoje sprawy... ". Często - szczególnie osoby starsze unikają kontaktów z służbami mundurowymi " jo nie jest żodyn donosiciel". Mamy obowiązek takiej współpracy. Pomyśl dlaczego...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.