Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Areszt za usiłowanie zabójstwa

  • Dodano: 2016-11-25 08:30, aktualizacja: 2016-11-25 08:43

Policjanci z II komisariatu zatrzymali 61-latka, który ugodził nożem dwóch mężczyzn, jednego kilkukrotnie ranił w głowę, a drugiego w brzuch. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Chorzowie interweniowali w stosunku do 61-latka, który ugodził nożem dwóch mężczyzn. Jednego  kilkukrotnie ranił w głowę, a drugiego w brzuch. Krótko przed tym zdarzeniem mężczyzna groził domownikom pozbawieniem życia. Jeden z poszkodowanych, który przebywał wówczas w mieszkaniu wyszedł  na korytarz, ponieważ ktoś uporczywie dobijał się do drzwi. Wówczas sprawca, który trzymał w ręce nóż bez uprzedzenia zadał mu kilka ciosów w głowę powodując rany cięte i kłute. Pokrzywdzony, pomimo odniesionych ran, zdołał obezwładnić sprawcę oraz wezwał na pomoc innego mężczyznę, który udzielając pomocy przy obezwładnianiu również doznał obrażeń, gdyż sprawca ugodził go w brzuch. Wezwani na miejsce policjanci z „dwójki” zatrzymali sprawcę, a poszkodowanym została udzielona pomoc medyczna. Na szczęście ich życiu nie groziło niebezpieczeństwo. W toku prowadzonego dochodzenia policjanci z „dwójki” zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie sprawcy czterech zarzutów w tym za groźby i usiłowanie zabójstwa.

W środę tj. 22 listopada Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec zatrzymanego areszt na okres trzech miesięcy. Sprawcy tych przestępstw grozi kara dożywotniego więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.