Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Barbara znów będzie fedrować?

  • Dodano: 2016-02-16 21:30

Pojawiła się realna szansa na to, by kopalnia Barbara znów zaczęła funkcjonować. Nieczynna od połowy lat 90-tych instytucja, może ruszyć już za niebawem.

Kilka dni temu pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące Grupy Fasing, która stara się o koncesję wydobywczą dla tego obiektu. Firma dokonała już rozpoznania i wie, że są tutaj złoża węgla, które można wydobywać bez większych szkód dla miasta.

Chodzi o węgiel leżący pod północnymi terenami Chorzowa, obejmujący m.in. Maciejkowice i część Bytomia. Teoretycznie węgiel „jest” pod całym miastem, jednak obecne plany obejmują wydobycie na wyżej wspomnianych obszarach.

Możliwość wznowienia pracy kopalni budzi sporo kontrowersji. Jedni cieszą się, że znów mogą się pojawić miejsca pracy (dobrze płatnej!) inni obawiają się szkód górniczych. Dotyczy to w szczególności mieszkańców najbliższej okolicy i niedawno wybudowanych domów.

O tym, co czeka „Barbarę” dowiemy się już w najbliższych tygodniach, gdy Fasing podejmie realne działania związane z pozyskaniem upragnionej koncesji.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.