Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Bezpieczeństwo seniorów

  • Dodano: 2016-01-21 08:15, aktualizacja: 2016-01-21 07:27
Szczególne święta naszych seniorów – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przyłączając się więc do życzeń z tej okazji, śląscy policjanci zachęcają wnuczki oraz wnuczków, aby podczas rodzinnego spotkania, czy kontaktu, pomyśleli również o bezpieczeństwie swoich najbliższych. Jest to dobra okazja do przypomnienia seniorom o konieczności wspólnego dbania o sprawy rodzinne, ustalenia zasad kontaktu ze sobą czy wzajemnej pomocy, tak aby obcy nie mogli wprowadzać ich w błąd i narazić na szkodę.
 
 
Z pewnością warto przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą ochronić seniorów przed różnego rodzaju popularnymi dzisiaj oszustwami, zmierzającymi do wyłudzenia danych osobowych, do uzyskania podpisów pod niekorzystnymi umowami, do zakupu towarów w niekorzystnych cenach, czy do wypłacenia gotówki np. poprzez podanie się za „wnuczka” bądź „policjanta”, a także do oddzwonienia na numer zagraniczny telefonu, za które to połączenie można bardzo dużo zapłacić.
 
Skorzystajcie Państwo z naszych porad zawartych w dziale „Dla Seniora”. Tam śląscy policjanci, wspólnie ze strażakami, przygotowali zestaw porad adresowanych do seniorów, przedstawiających podstawowe zasady postępowania w wybranych sytuacjach życia codziennego.
 
W związku z tym, że temperatura powietrza przez większość dni osiąga bardzo niskie wartości, apelujemy do wszystkich o zwracanie uwagi na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur - niejednokrotnie zagrożeni są seniorzy. Przy tej okazji apelujemy także o ostrożność podczas dogrzewania się elektrycznymi piecykami, które pozostawione na noc, lub bez opieki, mogą być przyczyną pożaru. Niebezpieczne może być także zbyt szczelne izolowanie pomieszczeń, w których pracują piece lub kominki. Brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić do groźnych zatruć czadem.
 

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.