Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

"Bezpieczny pieszy - Stop Wariatom Drogowym”

  • Dodano: 2016-01-22 07:45, aktualizacja: 2016-01-22 08:01
Policjanci z chorzowskiej drogówki wraz ze strażnikami miejskimi przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – "Bezpieczny pieszy - Stop Wariatom Drogowym”. Podczas akcji wsparciem dla funkcjonariuszy było tzw. ruchome stanowisko dowodzenia, dzięki któremu były rejestrowane wykroczenia.
 
 
Mundurowi rozdawali kierowcom serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.
Policjanci z chorzowskiej drogówki oraz strażnicy miejscy przyłączyli się do kampanii społecznej „STOP Wariatom Drogowym”. W trakcie prowadzonych wczoraj działań w rejonie przejść dla pieszych zostały ustawione kamery Ruchomego Stanowiska Dowodzenia, które rejestrowały zachowania kierowców. W przypadku ujawnienia wykroczenia drogowego, które stwarzało zagrożenie dla pieszego, kierujący pojazdem był zatrzymywany do kontroli drogowej na jednym z trzech punktów kontrolnych. Mundurowi we wspólnych patrolach mobilnych zwracali uwagę na kierujących, którzy pozostawiali swoje samochody w rejonie przejść dla pieszych, ograniczając tym samym widoczność dla innych kierowców, jak i samych pieszych.
 
 
Policjanci i strażnicy miejscy podczas akcji rozdawali niebieskie serduszka z logo akcji. Umieszczone w samochodzie ma przypominać kierowcy, że osoby bliskie również mogą być pieszymi, dlatego warto zachować ostrożność w trosce o wspólne bezpieczeństwo. O tym mają im przypominać hasła, zapisane na serduszkach:
 
  • „Nie bądź lwem, kiedy zbliżasz się do zebry”,
  • „Pasy to nie linia mety. Wolniej!”,
  •  „Hamuj przed pasami, nie zwalniaj w uczuciach…”,
  •  „Zebry są pod ochroną. Uważaj na pieszych”,
  •  „Kochanie, ja też czasem bywam na pasach! Uważaj na pieszych!”. 
W działaniach "Bezpieczny pieszy - Stop Wariatom Drogowym” wzięło udział 8 policjantów i 2 strażników miejskich. Mundurowi odnotowali 34 wykroczenia. W większości przypadków kierujący nie ustąpili pierwszeństwa pieszym, a ponadto wyprzedzali na przejściach oraz parkowali tuż przy "pasach". Natomiast 8 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.
 
http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-323854.mp4

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.