Wiadomości z Chorzowa

"Bo sieć to nie smietnik" - finał konkursu

  • Dodano: 2018-02-23 07:30, aktualizacja: 2018-02-23 07:49

Za nami Dzień Bezpiecznego Internetu 2018. W tym roku chorzowscy policjanci wspólnie z Chorzowskim Centrum Kultury akcją "Sieć to nie śmietnik" aktywnie włączyli się do jego obchodów. Akcja zakończyła się prelekcją dla uczniów szkół, które wzięły udział w konkursie.

Finał konkursu na prezentację multimedialną lub plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie organizowany przez Miasto Chorzów pod Patronatem Prezydenta Andrzeja Kotali, Komendę Miejską Policji w Chorzowie i Chorzowskie Centrum Kultury dla uczniów szkół podstawowych pt. „Bo sieć to nie śmietnik” odbył się wczoraj w Chorzowskim Centrum Kultury. Przy okazji wręczenia nagród laureatom, odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa w sieci. W trakcie spotkania, asp. Sebastian Imiołczyk wykorzystując prezentację zwycięzcy opowiadał o zagrożeniach jakie mogą czyhać na młodych ludzi w sieci

Cyberprzestrzeń, wirtualna rzeczywistość, sieć... do niedawna te terminy kojarzyły się z nową technologią, będącą małą cząstką naszego życia. Jednak zasięg globalnej sieci internetowej jest coraz większy, podąża za nim rozwój mobilnych urządzeń do niej podłączonych. Coraz większe jest znaczenie rzeczywistości wirtualnej i jej wpływ na realny świat. Zadbajmy o to, aby młodzież uniknęła zagrożeń czyhających na nią w cyberświecie!

Coraz większą część naszego życia zajmuje obszar określany jako rzeczywistość wirtualna. W tejże rzeczywistości działają już sklepy, banki i inne instytucje. Coraz więcej możemy załatwić nie wychodząc z domu, dysponując jedynie łączem internetowym. Również coraz większa część naszej aktywności towarzyskiej przenosi się do cyberprzestrzeni - tam nawiązujemy znajomości, czy też "spotykamy się" ze znajomymi.

Pamiętajmy, że sieć komputerowa nie jest całkowicie bezpiecznym miejscem. Ze względu na swoją specyfikę generuje swoiste, często wcześniej nieznane nam zagrożenia. Korzystajmy z internetu świadomie i bezpiecznie! Dorośli zobowiązani są również do zadbania o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Młodzi ludzie są często nieświadomi zagrożeń, pełni ufności, mniej przewidujący od starszych, a przez to łatwiej stają się ofiarami cyberprzestępców.

Rodzicu! Nauczycielu! Opiekunie!

Zainteresuj się gdzie surfują oddani pod Twoja pieczę modzi ludzie! Ochroń ich!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również