Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Boże Ciało - trasy i godziny procesji

  • Dodano: 2018-05-25 16:30, aktualizacja: 2018-05-29 23:04

Znamy trasy i godziny procesji w Chorzowie. Zobacz gdzie będą utrudnienia w ruchu we wszystkich dzielnicach.

Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza (Batory)
Procesja Bożego Ciała. Przejdzie ulicami: Fredry, Odrodzenia, St. Batorego, Brzozową, Kasztanową, Grabową, Klonową i powrót do kościoła ul. St. Batorego.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (Batory)
Boże Ciało ChorzówTegoroczna procesja przejdzie ulicami: Wyspiańskiego – Armii Krajowej – Trzyniecką – Długą – Wyspiańskiego na plac kościelny.

Parafia pw. św. Antoniego (Centrum)
Msza św. o godz. 8:00 - po niej procesja ulicami Chopina, Krzywą, Różaną, Kilińskiego, Starego Zdroju. Następnie ulicami parafii św. Jadwigi – Zjednoczenia i Wolności dojdziemy do kościoła św. Jadwigi.

Parafia pw. św. Barbary (Chorzów II)
Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Krzyżową, 11 Listopada, Pl. Mickiewicza, Wileńską, 23 Czerwca, 3 Maja. Ołtarz 1 będzie na rogu ul. Krzyżowej i Grunwaldzkiej; Ołtarz 2 będzie przy SP 39 przy ul. 11 Listopada; Ołtarz 3 na rogu ul. Wileńskiej przy wjeździe do Centrum Inicjatyw Społecznych; Ołtarz 4 przy Probostwie św. Barbary. Początek procesji o godz. 8:00 w Kościele św. Józefa, zakończenie Eucharystią w kościele św. Barbary, która rozpocznie się ok godz. 9:30

Parafia pw. św. Floriana (Chorzów II)
Trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku miała następujący układ: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: 75 Pułku Piechoty (do Ronda Świętego Floriana), Raciborską, Zabrską (do torów kolejowych), Strzelców Bytomskich (do Ronda Stanisława Sosabowskiego), Styczyńskiego (do Szkoły Podstawowej numer 13), Reymonta, Wandy, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny.

Parafia pw. św. Franciszka (Klimzowiec)
Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: ks. Gałeczki, Ryszki, Klimzy, Górniczą, ks. Gałeczki i zakończenie w kościele.

Parafia pw. św. Jadwigi (Centrum)
Przejdziemy ul. Chopina, Krzyżową, przez park, Starego Zdroju (obok naszego cmentarza), Dąbrowskiego, Zjednoczenia i Wolności do naszego kościoła.

Parafia pw. św. Józefa (Chorzów II)
Boże Ciało ChorzówTegoroczna procesja Bożego Ciała pójdzie od kościoła ( rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7:30) ulicami: Krzyżową do 11 listopada – ołtarze – przy Aptece na rogu Grunwaldzkiej i przy Szkole Podstawowej nr 39; dalej w górę do kościoła św. Barbary, gdzie odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie procesji.

Parafia pw. św. Wawrzyńca (Centrum)
Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja teoforyczna do czterech ołtarzy. Tegoroczna procesja przejdzie następującą trasą: ul. Lwowską, Kościuszki, Poniatowskiego i Konopnickiej. Ołtarze będą stały: I – przy Szkole Podstawowej nr 29; II – na skrzyżowaniu Kościuszki i Poniatowskiego; III – na skrzyżowaniu Poniatowskiego i Konopnickiej; IV – na skrzyżowaniu Roosevelta i Konopnickiej. Prosimy o liczny udział we Mszy św. i procesji Bożego Ciała.

Parafia pw. Świętego Ducha (Centrum)
W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Bałtycką, Wolności, Omańkowskiej, Dąbrowskiego na plac kościelny.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Batory)
Msza święta o godzinie 9:00 po której wyruszy procesja ul. Farną, Karpacką, Wrocławską i Hutniczą do 4 ołtarzy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Yoo

    Byle nie za glosno bylo bo chce sie wyspac

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.