Wiadomości z Chorzowa

Broń i amunicja przejęta przez chorzowskich mundurowych

  • Dodano: 2023-01-30 06:30, aktualizacja: 2023-01-30 06:57

Policjanci Wydziału Kryminalnego chorzowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie posiadał bron palną.

Mundurowi zabezpieczyli również ponad 1000 sztuk amunicji

Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Chorzowscy policjanci w ubiegłym tygodniu otrzymali informację, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać broń palną i dużą ilość amunicji. Następnego kryminalni, przy wsparciu policjantów NGW, pojechali pod wskazany adres. Zaskoczony wizytą stróżów prawa chorzowianin został zatrzymany.

W wyniku przeszukania posesji policjanci znaleźli 2 sztuki broni krótkiej i 3 sztuki długiej. Była to jednak broń czarnoprochowa, na której posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. 45-latek z Chorzowa początkowo nie przyznawał się do posiadania innej broni, czy też amunicji.

Chorzowscy policjanci mieli jednak informację, że mężczyzna posiada nieruchomość na terenie Małopolski i to tam może przechowywać nielegalne przedmioty. Pojechali tam z zatrzymanym i potwierdzili swoje podejrzenia. Na poddaszu przeszukiwanego budynku mieszkalnego, w skrytce pod podłogą, znaleźli broń i amunicję. Zabezpieczyli dwie jednostki broni czeskiej produkcji oraz ponad 1000 sztuk amunicji różnego kalibru. Chorzowianin tłumaczył, że broń ma od członka rodziny i nie spodziewał się, że posiadanie tak starej broni jest zabronione. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór oraz 20 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Chorzowianin usłyszał zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również