Wiadomości z Chorzowa

Budowa Stadionu Śląskiego przerwana! Ewakuacja hotelu

  • Dodano: 2011-07-18 11:45

Budowa Stadionu Śląskiego została chwilowo wstrzymana. Podczas podnoszenia dachu pękły klamry łączące liny. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w modernizacji. Nikomu nic się nie stało. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano jednak wszystkie osoby pracujące przy budowie, a także przylegający do obiektu hotel.

Eksperci ustalają na miejscu, czy i jak duże jest zagrożenie. Dopiero po konsultacji z wykonawcą będzie można powiedzieć, kiedy prace zostaną wznowione. Jak informuje Urząd Marszałkowski nie doszło do zniszczeń w konstrukcji.

- Zastosowaliśmy środki bezpieczeństwa, wstrzymaliśmy prace na budowie, również poprosiliśmy hotel o ewakuację. Związane jest to z tym, że nie znamy przyczyn zdarzenia. Zdecydowaliśmy, że żadnych kroków nie wykonamy, dopóki nie przyjedzie projektant i nie wykonamy analizy tej konstrukcji. Tam nawet pozostał sprzęt - mówi Andrzej Nitarski, dyrektor kontraktu Mostostal Zabrze.

Na razie wiadomo, że pękły dwa elementy łączące liny promieniowe, z sześcioma linami pierścienia rozciągane. - To jest pierścień, który biegnie nad bieżnią - dodaje Nitarski. Obecnie trwa analiza przyczyn.

Dach na Śląskim ma być największą tego typu konstrukcją w Europie. Operację jego podnoszenia ze względu na skalę tego przedsięwzięcia nazwano Big Lift. Dach ma być podwieszony na blisko 300 linach, których łączne długość to 11 km.

Źródło: www.tvs.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również