Wiadomości z Chorzowa

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej już czynne

  • Dodano: 2016-09-19 11:15, aktualizacja: 2016-09-20 09:33

15 września w Chorzowie zostało otwarte Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Jedyna tego typu placówka w Polsce mieści się w byłym magazynie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.


Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to projekt ,który ma uświadomić zagrożenia bezpieczeństwa, jakie mogą przytrafić się nam każdego dnia. Zwiedzający CEP w Chorzowie przechodzą przez ścieżkę bezpieczeństwa podzieloną na sektory tematyczne. Strefy wyposażone są w efekty specjalne, które w  bardzo dokładny sposób prezentują skutki pożarów, wypadków komunikacyjnych i katastrof budowlanych.


- Uświadamiamy dzieciom, jakie zagrożenia czyhają na nie w codziennym życiu – w szkole, w domu, na ulicy, w wakacje . Pokazujemy, jak przeciwdziałać zagrożeniom i jakie są ich skutki. Właśnie te skutki są dla nich najbardziej spektakularne, najczęściej je zapamiętują, ale myślę, że jest to dobry proces edukacyjny - żeby może nie straszyć, ale uświadamiać – mówił komendant miejski PSP w Chorzowie brygadier Janusz Gancarczyk.


Odwiedzający ścieżkę dydaktyczną, podczas warsztatów edukacyjnych, zapoznają się z zagrożeniami ekologicznymi związanymi z rozwojem cywilizacyjnym oraz istnieniem zakładów o dużym i zwiększonym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.