Wiadomości z Chorzowa

CEZ Chorzów w walce z koronawirusem

  • Dodano: 2020-07-03 15:45

CEZ Chorzów, jedna z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsceprzekazała środki finansowe na zakup respiratora dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Urządzenie trafi na oddział wewnętrzny, by pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

Zarząd CEZ Chorzów podjął decyzję o przekazaniu środków finansowych na wsparcie działań w walce z koronawirusem. Pieniądze trafiły do Fundacji Gramy do końca, która za zebrane środki zakupi respirator, który posłuży pacjentom dotkniętym COVID-19, wymagającym intensywnej opieki medycznej w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich 11.

To nie jedyne działanie CEZ Chorzów prowadzone w tym zakresie

Od początku pandemii koronawirusa spółka przekazała do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Zespołu Szpitali Miejskich i Caritasu Archidiecezji Katowickiej - Ośrodka Święty Florian zapasy środków ochrony osobistej: specjalistyczne kombinezony, maseczki, przyłbice i rękawice nitrylowe, czyli rzeczy najbardziej potrzebne przedstawicielom służby zdrowia stojącym na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Do placówek trafiły także płyny do dezynfekcji i płyny do podłóg o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym.

„Przekazane przez nas środki finansowe, a także rzeczowe wsparcie, są odpowiedzią na realne i najpilniejsze potrzeby chorzowskich szpitali w walce z COVID-19. Przez nasze działania chcemy podziękować za to, co każdego dnia robi dla nas personel medyczny. Pandemia jest egzaminem na społeczną odpowiedzialność, do którego elektrociepłownia CEZ Chorzów przystąpiła bez wahania. Wiemy, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, dlatego angażujemy się i pomagamy jak tylko jest to możliwe.” – deklaruje René Fijak, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny
CEZ Chorzów.

Wsparcie chorzowskiej społeczności to jeden z fundamentów działalności CEZ Chorzów

Od lat spółka wspiera lokalne inicjatywy, których celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Można je zauważyć w ramach licznych projektów zrealizowanych m.in. w szkołach, klubach sportowych i placówkach opiekuńczych. Wśród najważniejszych projektów, zrealizowanych w ostatnich latach, warto wymienić patronat nad Szkołą Podstawową nr 24, którego efektem jest stworzenie od podstaw nowoczesnej pracowni fizyczno-chemicznej oraz wyposażenie pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 12. Od lat CEZ Chorzów pomaga Stowarzyszeniu im. bł. Ojca Ludwika Mzyka w Chorzowie w organizacji kolonii dla dzieci z potrzebujących rodzin. Elektrociepłownia jest również sponsorem nowoczesnego, największego w Polsce Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie oraz interaktywnej ścieżki dydaktycznej, budowanej przez Państwową Straż Pożarną w Chorzowie. W jej skład wchodzi tzw. Mała strażnica, gdzie dzieci i młodzież mogą zapoznać  się ze specyfiką pracy strażaków, a także spróbować własnych sił w walce z żywiołem.

Komentarze (9)    dodaj »

  • Wanda

    Sierpień, a informacje z lipca. Zasługi CEZ mało warte z uwagi na codzienną uciążliwość tego potentata. Odór wyraźnie obniża komfort egzystencji. Odór pochodzenia organicznego nie jest toksyczny, ale składowisko płonie i wtedy wydzielają się gazy pożarnicze, a te zawierają trucizny niebezpieczne dla mieszkańców. CEZ dostał pozwolenie na lokalizacje inwestycji w biednej Polsce, w Starym Chorzowie, gdzie ludzie o niskiej kondycji spolecznej, zerowej ekologicznej świadomości... Zabudowa ul. Słowików narażona na cezowe smrody i wyziewy trzynastu innych maciejkowickich przemysłowców teraz jest w sporej części proponowana do sprzedania.Ten, kto tu się pobudował - chyba nie pomyślał.

  • Chorzów Stary

    Działalność prospołeczna CEZ jak najbardziej - chwała im za to.Ale niestety cieniem kładzie się sposób prowadzenia działalności - fetor na wokół elektrowni oraz olbrzymich składów gnijącej biomasy na terenie Zakładów Azotowych, setki ciężarówek dowożących biomasę i rozjeżdżających ulice , parkujące gdzie się da ukrainskie samochody oraz hałaśliwe zachowanie ich kierowców . Dramat.

  • Kusz Tomasz

    Dramat, to mało powiedziane, tirowcy koczują pod płotem mojej posesji, robią sobie wysypisko śmieci i załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Pytam kto to ma sprzątać? Kto jest za to odpowiedzialny. A o smrodzie to szkoda gadać żeby w swoim ogródku nie można było odpocząć. Mam fotki z meliny tirowcow chętnie udostępnię

  • lax

    Niestety, ale odpowiedzialność ponosi za to osoba wydająca zezwolenie na budowę mieszkań w tamtym rejonie. Tamten rejon zawsze był bardzo uprzemysłowiony. Za czasów świetności Azotów były nawet gorsze warunki. Ludzie z familoków powinni być stamtąd przenoszeni wgłąb miasta, a tam jeszcze wydają pozwolenia na nowe mieszkania. Żodyn zorientowany chorzowianin nie kupi tam mieszkania.

  • StaryChorzów

    Takie teksty powstają jak się nie zna historii ! Chorzów Stary to najstarsza dzielnica i w każdym cywilizowanym kraju takie miejsca otacza się opieką i tworzy z nich perełki historyczne. Proszę "zorientować się " w historii Chorzowa a potem zabierać głos publicznie .

  • Chorzów Stary

    Dla sprostowania.Rejon o którym piszesz nie zawsze był uprzemysłowiony.Nasze budynki mają więcej lat niż Zakłady Azotowe.

  • Wanda Sułkowska

    Hej! Dziękuję Ci za Twój komentarz Mieszkam w Maciejkowicach - okno na hałdę.

  • Ludek

    Fajnie że podzielili się naszą kasą na ważną rzecz ! A nie zorganizowali ino wakacji dla "stołków" i ich rodzin

  • Mieszkanka

    CEZ Chorzów a Maciejkowice.Hałda biomasy zlokalizowana na granicy terenu Zakładów Azotowych i Maciejkowic. Co mamy? Odór na codzień, fetor gazów pożarniczych gdy hałda płonie ( zamozapłon).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również