Wiadomości z Chorzowa

Chłodny początek sierpnia. Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [30.07-5.08]

  • Dodano: 2021-07-29 12:45, aktualizacja: 2021-07-29 20:01

Zaczyna się drugi miesiąc wakacji. Synoptycy przewidują, że sierpień przyniesie falę upałów bardziej uciążliwych niż te lipcowe. Jak będzie w najbliższym tygodniu? Zapoznaj się z prognozą pogody na najbliższe kilka dni!

Tygodniowa prognoza pogody [30.07-5.08]

Nadszedł przez niektórych długo wyczekiwany czas w roku - sezon urlopowy. Większość z nas w tym czasie gdzieś wyjeżdża lub planuje jak aktywnie spędzić ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Jedynym co może popsuć nasze plany, jest zła pogoda. Jeśli planujesz daleką podróż, koniecznie wcześniej sprawdź zapowiadaną prognozę pogody i nie pozwól popsuć sobie wakacji. Pogoda bywa nieprzewidywalna i lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Jeśli jednak na swój urlop musisz jeszcze poczekać - nic straconego. Wykorzystaj weekend, spędzając go najlepiej, jak potrafisz. Wycieczka rowerowa? Wypad nad jezioro lub basen? Odpoczywanie na działce? Spacer po lesie? Sprawdź tygodniową prognozę pogody w twoim mieście i zaplanuj dni wolne już teraz. Nie pozwól, by ominęła cię dobra pogoda.

W okresie lipca i sierpnia w 2021 roku będziemy mieć 44 dni robocze, a 18 dni wolnych. Nie zmarnuj tych 18 dni wolnych i zaplanuj je zgodnie z zapowiadaną pogodą. Jeśli zapowiadane są deszcze i burze, wycieczka w góry nie jest dobrym pomysłem. Tak samo należy uważać jeśli planuje się wycieczkę rowerową podczas fali dużych upałów - należy odpowiednio nawadniać swój organizm i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji warto wiedzieć, jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu i dostosować do niej swoje plany. 

Pogoda na tydzień w Chorzowie

Rozpoczynamy drugi miesiąc wakacji! Czy jego początek będzie upalny czy też czeka nas kilka deszczowych dni? Dzięki naszej prognozie pogody będziesz mógł zaplanować wypoczynek w najbliższym tygodniu. Sprawdź!

Piątek 30 lipca

Piątek będzie gorący, jednak bardzo pochmurny. Termometry wskażą 27 stopni. Możliwe są przelotne opady oraz burze. Tego dnia nie można będzie liczyć na słońce – zachmurzenie sięgnie 76 procent.

Sobota 31 lipca

Początek weekendu przyniesie spore ochłodzenie – temperatura spadnie do zaledwie 23 stopni. Słońce będzie kryło się za chmurami przez praktycznie cały dzień, gdyż zachmurzenie sięgnie 94 procent. Możliwe są również przelotne opady deszczu.

Niedziela 1 sierpnia

Pierwszy dzień sierpnia będzie chłodny i burzowy. Na termometrach zobaczymy zaledwie 21 stopni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi opadami i burzami z piorunami. 

Poniedziałek 2 sierpnia

Początek tygodnia również będzie chłodny i deszczowy. Temperatura utrzyma się na poziomie 21 stopni. Zachmurzenie wyniesie aż 82 procent - oznacza to, że w dalszym ciągu możemy zapomnieć o opalaniu. Synoptycy zapowiadają także przelotne opady.

Wtorek 3 sierpnia

Wtorek przyniesie delikatną poprawę pogody. Temperatura wzrośnie do 24 stopni, a zachmurzenie będzie nieco niższe niż w poniedziałek – będzie raczej przejściowe. Mogą zdarzyć się niewielkie, miejscowe opady deszczu.

Środa 4 sierpnia

W środę temperatura wyniesie 25 stopni, jednak tego dnia zachmurzenie wyniesie aż 92 procent. Synoptycy nie wykluczają opadów.

Czwartek 5 sierpnia

Czwartek będzie chłodny, burzowy i bardzo deszczowy. Temperatura spadnie do 23 stopni, a zachmurzenie wyniesie aż 99 procent. Tego dnia warto zabrać ze sobą parasol – na pewno się przyda!


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj lato najlepiej jak potrafisz. Wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych kończą się we wtorek 31 sierpnia, jednak to nie oznacza końca lata. Ostatni dzień lata przypada w środę 22 września. Dzień później (23 września) rozpoczniemy jesień. Ponura jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj tegoroczne lato póki wciąż trwa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.