Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2012

  • Dodano: 2012-05-16 11:15
Finanse samorządów były tematem drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w Katowicach. Jednym z zaproszonych do dyskusji prelegentów był prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. O finansach gmin rozmawiali też Ryszard Grobelny-prezydent Poznania, Adam Fudali-prezydent Rybnika, Elżbieta Kamińska z firmy Fitch Polska, Joahim Zeller i Georg Milbrandt, którzy reprezentowali samorządy Niemiec.
 
 
Podczas panelu dyskutowano m.in. o funduszach unijnych, o tym, czy okazały się one pułapką, czy też szansą dla polskich samorządów. Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala nie ma wątpliwości, że środki unijne były i są poważnym zastrzykiem dla miast i gmin. – Ale pamiętajmy, że do każdego projektu realizowanego ze środków unijnych musimy dopłacać co najmniej 15 procent – podkreślił prezydent Kotala. Chorzów na razie nie ma problemów ze swoim zadłużeniem. Ale trzeba intensywnie poszukiwać środków na spłatę zadłużenia i wkłąd własny w inwestycje unijne.
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Marek

    Tak p. Kotala, jest Pan właściwym człowiekiem, na właściwym miejscu. Widać to po zmieniającym się Chorzowie. Po tylu latach nieudolności poprzedniego prezydenta nastał dla Chorzowa rozkwit. Zmiany są przeprowadzane rozważnie i systematycznie.Panie Prezydencie prosimy jeszcze o trochę więcej odwagi dla wdrożenia zmian w samym Urzędzie Miasta. Dla Pana dobra należy wymienić jeszcze paru pracowników, a wtedy nie będzie już większych problemów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.