Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów w trójwymiarze

  • Dodano: 2017-10-04 08:00, aktualizacja: 2017-10-04 08:22

W Chorzowie odbyła się nietypowa sesja fotograficzna. Przed obiektywem stanęły wszystkie budynki w mieście, które mają teraz zdjęcia z każdej strony: z północy, południa, wschodu i zachodu, a także z góry.

Wszystko po to aby stworzyć profesjonalne portale mapowe, które staną się cennym narzędziem pracy m.in. dla architektów i miejskich projektantów.

Dzięki szczegółowym zdjęciom zrobionym z samolotu, mogliśmy przygotować mapę Chorzowa w 3D i z ukosa oraz zaktualizować naszą ortofotomapę – wyjaśnia Sylwia Połap z Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Chorzowie. – Nowe portale mapowe wyposażone zostały także w dedykowane narzędzia, które umożliwiają wykonanie pomiarów, np. powierzchni ścian budynku. – dodaje Połap.

Podczas projektowania stron zadbano o to, aby były one proste w obsłudze i jak najbardziej intuicyjne.

Mamy nadzieję, że z nowości chętnie korzystać będą nie tylko specjaliści. Szczegółowe mapy, to przecież nieocenione źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych Chorzowem – zachęca Prezydent Miasta Andrzej Kotala.

Pracę nad portalami www.chorzow.ukosne.pl i www.chorzow.polska3D.pl trwały kilka miesięcy. W maju wykonano zdjęcia pionowe, ukośne oraz skaning laserowy. Następnym krokiem było opracowanie ortofotomapy i przekazanie danych związanych z ukształtowaniem powierzchni terenu. Uruchomienie portalu poprzedziły także szkolenia z możliwości wykorzystania nowych danych w pracy poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta. Za realizacje projektu odpowiedzialna była firma MGGP Aero. Koszt portali to ponad 206 tys. zł. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie unijne na poziomie 85%.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.