Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianie szukają miłości i nutki dramatu. Statystyki MBP

  • Dodano: 2017-11-13 15:00

Chorzowianie wypożyczyli w tym roku ponad 176 tys. książek. Szukają miłości, szczęśliwych zakończeń, ale i nutki dramatu - tak można wnioskować na podstawie tytułów najczęściej wypożyczanych książek.

Od stycznia tego roku chorzowianie wypożyczyli dokładnie 176 719 książek. Najczęściej do biblioteki zaglądają sześćdziesięciolatkowie i starci czytelnicy, którzy wypożyczyli ponad 70 tysięcy tytułów.  Na drugim miejscu, z niemal 40 tysiącami przeczytanych książek, znaleźli się bibliomani w grupie wiekowej od 25 do 44 lat. Statystyki wskazują jednak, że ten rok będzie prawdopodobnie gorszy, niż ubiegły, kiedy łącznie wypożyczeń było ponad 218 tysięcy. Wszystko w rękach ponad 11 tysięcy czytelników, bo tyle zarejestrowanych jest obecnie w MBP w Chorzowie - to około 10 proc. mieszkańców miasta.

Niestety największy problem stanowi młodzież powyżej 14 roku życia, dla której tradycyjne zbiory biblioteki nie stanowią żadnej atrakcji. Jest to pokolenie komputerów, laptopów, smartfonów i oczywiście internetu - mówi Janina Koptoń, instruktor MBP w Chorzowie.

Chorzowskie filie MBP robią wiele, aby przyciągnąć do siebie czytelników.

Z myślą o naszych czytelnikach organizujemy spotkania autorskie, warsztaty, prowadzimy Dyskusyjne Kluby Książki. Dla najmłodszych z kolei przygotowujemy również różnego typu zajęcia, pogadanki o charakterze literackim, lekcje biblioteczne i wycieczki przedszkolaków do biblioteki. Zapraszamy na spotkania autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Staramy się dotrzeć z naszą ofertą do szeroko pojętej społeczności lokalnej - wylicza Janina Koptoń.

Poniżej przedstawiamy ranking najpoczytniejszych książek chorzowksiej MBP:

  • Wszystkie kolory nieba / Krystyna Mirek
  • Bez ciebie / Agata Przybyłek
  • Spełnienia marzeń / Katarzyna Michalak
  • Dzień cudu / Wioletta Sawicka
  • Klejnoty arystokratki / Danielle Steele
  • Pozdrawiam Janina Koptoń

A Wy jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

Wszystkie filie chorzowskiej MBP znajdziecie tutaj

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.