Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianie wzięli udział w Rowerowym Rajdzie Nadziei i wsparli chorzowskie hospicjum!

  • Dodano: 2024-06-11 13:45

Tegoroczny Rowerowy Rajd Nadziei przyciągnął wielu mieszkańców Chorzowa. Uczestnicy przejechali ulicami miasta, terenem Żabich Dołów oraz Parkiem Śląskim blisko 18 kilometrów. Wszystko po to, aby wesprzeć zakup nowego sprzętu medycznego dla pacjentów chorzowskiego hospicjum!

Za nami X Rowerowy Rajd Nadziei

W niedzielę 9 czerwca mieszkańcy naszego miasta zebrali się w Chorzowie Batorym na skwerze zlokalizowanym przy ulicy Dyrekcyjnej i o godzinie 11:00 wspólnie wystartowali w X Rowerowym Rajdzie Nadziei 2024. Trasa tegorocznego rajdu licząca blisko 18 kilometrów prowadziła ulicami miasta, terenem Żabich Dołów oraz alejkami Parku Śląskiego. Na metę organizator wydarzenia, którym był Chorzowski Klub Rowerowy, wyznaczy Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, w którym na uczestników czekały dalsze atrakcje w postaci pikniku rodzinnego.

– Mieszkańcy Chorzowa to ludzie o wielkich sercach, co pokazaliśmy w minioną niedzielę. Zainteresowanie i życzliwość, z jaką przyjęliście tę inicjatywę, pokazuje, że największą wartością Chorzowa jesteśmy My – Chorzowianie – przekazał w mediach społecznościowych Szymon Michałek, który również wziął udział w X Rowerowym Rajdzie Nadziei.

Pomagać można na wiele sposobów

Podczas X edycji wydarzenia liczyła się nie tylko aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, ale także pomaganie osobom potrzebującym. Wydarzenie odbyło się w ramach Chorzowskiej Kampanii Pola Nadziei, a już na starcie zorganizowana została zbiórka środków, które zostaną przeznaczone na wsparcie chorzowskiego hospicjum.

– Dlaczego akurat rajd rowerowy? Aby pokazać, że hospicjum można pomagać na wszystkie sposoby, nie tylko pracując bezpośrednio przy łóżku chorego. Dzięki tej akcji każdy może włączyć się w charytatywną działalność hospicjum, każdy może pomóc, niezależnie od wieku – przekazywali organizatorzy wydarzenia.

Tegoroczny rajd rowerowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w poprzednich latach! W edycji organizowanej w 2023 roku wzięło udział około 400 uczestników.


Zobaczcie w naszej galerii, jak wielu mieszkańców naszego miasta przejechało 18 kilometrów, aby wspomóc Hospicjum w Chorzowie!

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Szymon Michałek, Chorzowski Klub Rowerowy, Hospicjum

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również