Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy maturzyści w czołówce!

  • Dodano: 2018-07-12 07:30, aktualizacja: 2018-07-12 07:43

Uczniowie chorzowskich szkół ponownie w gronie najlepiej zdających egzaminy dojrzałości. W klasyfikacji powiatów województwa śląskiego z najwyższym odsetkiem osób, którzy zdali maturę Chorzów zajął 4 miejsce. Z 906 uczniów przystępujących do tegorocznych matur, zdało je aż 82,23%. Wyższy wynik uzyskał tylko powiat cieszyński, Bielsko-Biała i Gliwice oraz powiat żywiecki.

Najlepiej z obowiązkowymi egzaminami dojrzałości poradzili sobie w III Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie. Maturę zdali wszyscy uczniowie Batorego!

Wysokie wyniki zanotowali też uczniowie Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej. W "Katoliku" abiturientami nazywać się może 98,2% zdających.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego matury nie były problemem dla 97,6% uczniów. Zdanymi egzaminami dojrzałości może się też pochwalić 87,6% uczniow IV Liceum Ogólnokształcącego czyli "Curie".

To wyniki obejmujące przedmioty obowiązkowe czyli: język polski, matematykę i jeden język obcy. Najchętniej zdawanym był język angielski. W naszym mieście zdawano też język niemiecki, włoski, francuski i hiszpański. Jedna osoba podeszła nawet do egzaminu z języka rosyjskiego.

Oprócz tego, uczniowie mogli wybrać przedmioty dodatkowe. Oprócz historii, geografii, biologii czy chemii, w naszy mieście znaleźli się też uczniowie, którzy podeszli do egzaminów z filozofii, a jedna osoba zmagała się z pytaniami z zakresu historii sztuki

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.