Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci jednego dnia zatrzymali aż 10 poszukiwanych

  • Dodano: 2021-06-17 08:15, aktualizacja: 2021-06-17 06:33

Tylko w miniony wtorek policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali aż 10 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu.

Dzięki determinacji chorzowskich mundurowych kolejni przestępcy trafili do więzienia

Mundurowi z chorzowskiej komendy tylko w miniony wtorek zatrzymali aż 10 osób, które celowo ukrywały się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się w różnych miejscach - u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych. Powody są różne - kara więzienia do „odsiadki”, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji. 

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Fafik

    To chyba zaprosili tych policjantów na kryminalną imprezę integracyjna. Moi mili nie opowiadajcie bajek. Za komuny też się robiło propagandę sukcesu. Te czasy znów wróciły. Tylko społeczeństwo już nie przyklaskuje kłamstwom.

  • Kora

    Może poszukiwani przez policję mieli jakiś wyjazd integracyjny? Taka fajna pogoda ;-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.