Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci zabezpieczali mecz Ruchu Chorzów i Piasta Żmigród

  • Dodano: 2020-08-24 08:00, aktualizacja: 2020-08-24 07:07

W sobotę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Pasta Żmigród.

Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wspierani przez policjantów z innych jednostek. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, jak również zwracali baczną uwagę na przestrzeganie przepisów prawa przez kibiców w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19.

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Piasta Żmigród. Na trybunach zasiadło ponad 3 tysiące kibiców drużyny miejscowej. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci chorzowskiego garnizonu wpierani przez policjantów Zespołu Konnego, przewodników psów służbowych oraz policjantów Oddziału Prewencji Policji.

Mundurowi z prewencji, drogówki oraz kryminalni byli obecni w okolicy sportowego obiektu oraz na terenie miasta i Parku Śląskiego. Policjanci dbali, aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Policjanci zwracali baczną uwagę na przestrzeganie prawa przez kibiców, w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19. W trakcie tych działań mundurowi ujawnili wykroczenie związane z naruszeniem  zasad Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz wylegitymowali łącznie 77 osób, zastosowali kilkadziesiąt pouczeń oraz nałożyli 15 mandatów karnych. Należy jednak podkreślić, że nie wszyscy kibice zastosowali się do obowiązujących przepisów prawa w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19. Stróże prawa podjęli interwencję wobec 36 takich osób, zastosowano 32 pouczenia, a w przypadku rażących przypadków naruszenia zasad oraz lekceważącej postawy osób, nałożono 4 mandaty karne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.