Wiadomości z Chorzowa

Chorzowski mundurowy w swój wolny dzień zatrzymał złodzieja

  • Dodano: 2024-05-27 08:30, aktualizacja: 2024-05-27 08:45

Chorzowski dzielnicowy w trakcie wolnego dnia zatrzymał złodzieja sklepowego. Jest to kolejny przykład, że policjantem jest się cały czas. 35-letni mieszkaniec Mikołowa za kradzież odpowie przed sądem.

Zareagował bez wahania

Dzielnicowy z chorzowskiej „jedynki” - sierż. sztab. Marek Pyzik, podczas dnia wolnego od służby przyjechał do jednego z mikołowskich marketów. Wysiadając z samochodu zauważył, jak pewien mężczyzna wybiega ze sklepu, trzymając w rękach torbę. Bezpośrednio za nim wybiegła jedna z pracownic sklepu, usiłując go zatrzymać. Policjant, bez chwili wahania, pobiegł za mężczyzną. Po krótkim pościgu dzielnicowy zatrzymał mężczyznę i pilnował go do czasu przyjazdu mundurowych z Mikołowa. Okazało się, że powodem ucieczki przed pracowniczką sklepu była kradzież 4 butelek alkoholu.

Przykład chorzowskiego dzielnicowego pokazuje, że prawdziwy policjant jest zawsze gotów do działania, niezależnie od tego, czy jest na służbie, czy ma wolne. Taka postawa jest wzorem do naśladowania dla wszystkich policjantów i przypomina, jak ważna jest rola Policji w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również