Wiadomości z Chorzowa

Chorzowski policjant wziął udział w VIII Wojewódzkich Mistrzostwach Policji

  • Dodano: 2024-05-24 08:15, aktualizacja: 2024-05-24 08:32

W środę w Bytomiu odbyły się VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w biegu przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. W zawodach wystartowało łącznie 196 osób, w których byli zarówno mundurowi, jak i cywile. Wśród zawodników znalazł się mł. asp. Łukasz Graniczny z naszej komendy.

Marek Sienicki

2 maja 1992 roku zginął na służbie policjant, st. sierż. Marek Sienicki, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Został on zastrzelony przez bandytów. Aby uczcić jego pamięć, kolejny raz zostały zorganizowane zawody biegowe jego imienia.

Pobiegło 196 osób

Bieg zorganizowany na terenie kompleksu „Dolina Bytomki” rozpoczął się o godzinie 11.30. Wystartowało w nim 196 osób, wśród których znaleźli się: policjanci, policyjni emeryci, funkcjonariusze reprezentujący inne służby mundurowe z województwa śląskiego, cywile oraz uczniowie klas mundurowych.

W zawodach naszą komendę reprezentował mł. asp. Łukasz Graniczny, który na co dzień służy w Wydziale Prewencji. Jest odpowiedzialny za szkolenie chorzowskich policjantów z zakresu taktyk i technik interwencji oraz prowadzi zajęcia z wychowania fizycznego. Mł. asp. Łukasz Graniczny pokonał wymagającą 8-kilometrową trasę w terenie w czasie nieco ponad 42 minut.
 

Chorzowski policjant wziął udział w VIII Wojewódzkich Mistrzostwach Policji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również