Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzowskie sześciolatki są w 6 klasie i są na 6!

  • Dodano: 2016-03-03 08:15, aktualizacja: 2016-03-03 07:22
Chorzowski eksperyment zapoczątkowany kilka lat temu pokazał, że sześciolatki w szkole to dobry kierunek i nie warto z niego rezygnować.
 
 
Ale od początku. Kilka lat temu przeprowadzono w Chorzowie pewien edukacyjny eksperyment. W 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 37 utworzono klasę składającą się wyłącznie z samych 6latków. Dziś 20 dzieci jest już w szóstej klasie. I jest to klasa na 6! Uczniowie 6 b to prymusi. 2 lata temu mieli najwyższą średnią w szkole. W zeszłym roku uplasowali się na 2 miejscu.
 
– Pierwszym poważnym testem był dla nich ogólnopolski sprawdzian wiedzy 3-klasisty. Dobre wyniki były dla nas namacalnym dowodem i potwierdzeniem, że dzieci rozpoczynające naukę w wieku 6 lat radzą sobie bardzo dobrze i mogą świecić przykładem nawet dla starszych kolegów – chwali uczniów dyrektorka szkoły Barbara Janas i dodaje, że ten sukces to także zasługa dobrej współpracy między rodzicami i nauczycielami.
 
 
– Zgodnie z przepisami 6-latek musi być zaprowadzany i odbierany ze szkoły przez osobę dorosłą. Dzięki temu jesteśmy w codziennym kontakcie z rodzicami i na bieżąco możemy reagować na wszelkie trudności i wyzwania – wyjaśnia Janas.
 
 
Obecnie w szkole jest już 10 klas złożonych wyłącznie z dzieci, które zaczęły naukę w wieku 6 lat. Maluchy otoczone są szczególną opieką: mają własną świetlice i klasę, w której odbywają się wszystkie zajęcia. Nie ma więc mowy o godzinach spędzonych sztywno w szkolnych ławkach. Większość zajęć dla 6-latków odbywa się w kąciku zabaw i przy interaktywnej tablicy. Dzwonek nie dyktuje tempa zajęć, bowiem przerwy na odpoczynek organizowane są każdorazowo, kiedy potrzebują tego dzieci - tłumaczy dyrektor Janas.
 

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Magda

    To prawda moje dzieci chodzą do tej szkoły Tak ja i kiedyś.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.