Wiadomości z Chorzowa

Co nowego w Parku Śląskim

  • Dodano: 2021-09-15 07:45, aktualizacja: 2021-09-15 08:08

Park Śląski cały czas rozbudowuję się i rozwija. Utworzono nowe meble, które są już sukcesywnie montowane na terenie całego Parku Śląskiego. Dodatkowo na terenie parku trwa wymiana sieci elektrorenergetycznej.

Usiądź i odpocznij

Nowe meble pojawiają się na całym terenie Parku Śląskiego. Mowa o ławkach, leżankach, stołach piknikowych i szachowych oraz nowych koszach na odpady. Nowe meble są utworzone z konstrukcji stalowe oraz z drewna bukowego. Ławki są pokryte substancją mającą na celu zabezpieczenie drewna przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Całość stanowi więc bardzo solidną konstrukcję, która będzie służyć spacerowiczom przez co najmniej kolejne 20 lat. Leżanki ustawiono już między innymi w okolicy alei Harcerskiej, na łące przy świątyni Petrycha i przy Placu Mozaikowym. Kolejne meble parkowe staną m.in: przy Planetarium Śląskim, w Ogrodzie Społecznym oraz blisko terenu wodnego placu zabaw.

Docelowo w parku pojawi się 330 nowych ławek, kilkadziesiąt leżanek oraz kilkanaście stołów. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować 100 tysięcy złotych.

Wymiana sieci elektroenergetycznej

W Parku Śląskim ciągle trwa wymiana sieci elektroenergetycznej. Długo wyczekiwana inwestycja jest nadzorowana przez polskie przedsiębiorstwo Tauron. Sieć, z której obecnie korzysta park, jest już przestarzała, a wszelkie zastosowane tutaj kable olejowe wymagają wymiany. Wykonawcy przekonują, że do końca roku park będzie już podpięty do nowej sieci, choć zakres pracy jest bardzo szeroki. Prace postępują w rejonie skrzyżowania al. Leśnej z aleją Dojazdową oraz skrzyżowania Promenady Ziętka z aleją Leśną. Tutaj aparatura jest praktycznie gotowa i w najbliższym czasie prace zostaną skierowane na pozostałe rejony.

Park Śląski zadbał o to, by podczas prac ziemnych robotnicy uważali na zieleń. Robotnicy wykorzystują nowoczesne maszyny budowlane, które omijają system korzenny drzew.

Nowa sieć elektroenergetyczna obejmie kluczowe dla Parku Śląskiego miejsca m.in:

  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny"
  • restauracje i kawiarnie parku
  • budynek dyrekcji

Stadion Śląski wraz z Wesołym Miasteczkiem Legendia korzystają już z nowych sieci, które zostały wymienione w minionych latach, przy okazji modernizacji tych obiektów.


Źródło: Zofia Nowak

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.