Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ćwiczenia policjantów na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2017-11-15 07:45, aktualizacja: 2017-11-15 07:56

Śląscy policjanci przeprowadzili ćwiczenia symulacyjne na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Wzięli w nich udział mundurowi z katowickiego oddziału prewencji oraz nieetatowego oddziału prewencji, złożonego z policjantów z jednostek terenowych naszego garnizonu, a także policyjne konie i jeźdźcy z Częstochowy i Chorzowa. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu porządku publicznego podczas meczów piłkarskich. Symulacja obejmowała dwa scenariusze zagrożeń.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyły się ćwiczenia symulacyjne policjantów z oddziałów prewencji oraz zespołów policji konnej. W działaniach uczestniczyli policjanci z Zespołów Konnych z Chorzowa i Częstochowy, Kompania Prewencji, Kompania Wzmocnienia oraz Zespół Medyczny z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także Kompania Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji. Głównym celem tego rodzaju ćwiczeń jest doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu naruszonego porządku publicznego podczas meczów piłkarskich, spowodowanego głównie przez agresywnych pseudokibiców. Ćwiczenia mają za zadanie poprawę koordynacji działań pododdziałów, przećwiczenie różnych wariantów operacyjnych i wypracowanie synchronizacji pomiędzy policjantami na co dzień pełniącymi służbę w różnych jednostkach.
Ćwiczenia symulacyjne pododdziałów zwartych przeprowadzone zostały przy wsparciu środków technicznych stosowanych przez policję - armatki wodnej, bezpośrednio przed stadionem, w wewnętrznych trasach przemieszczania się kibiców, między sektorami oraz bezpośrednio w sektorach.
Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele kierownictwa śląskiej policji, władz rządowych i samorządowych województwa, a także prezes Stadionu Śląskiego, który na potrzeby ćwiczeń udostępnił obiekt, za co składamy serdeczne podziękowania. Na stadionie pojawiło się również liczne grono przedstawicieli mediów.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/35/35-458903.mp4

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.