Wiadomości z Chorzowa

Czy miasto będzie kupowało węgiel dla mieszkańców? Urząd Miasta odpowiada

 • Dodano: 2022-10-07 12:45

Wicepremier Jacek Sasin zaapelował do samorządów, aby zajęły się kupnem i dystrybucją węgla dla mieszkańców swoich gmin. Samorządowcy uważają taki pomysł za absurdalny. Jak do sprawy podchodzi chorzowski Urząd Miasta?

Sasin ostro krytykowany

Wicepremier Jacek Sasin podzielił się pomysłem na walkę z kryzysem energetycznym, który zwalił samorządowców z nóg. Stwierdził bowiem, że samorządy powinny zaangażować się w zakup oraz dystrybucję węgla, importowanego przez PGE i Węglokoks. Sądzi, że samorządy mają spółki komunalne, dzięki którym mogą kupować węgiel u importera z dużo mniejszym narzutem. Większość samorządów wprost nazywa pomysł wicepremiera absurdalnym. Urzędnicy sądzą, że jest to próba zrzucenia odpowiedzialności zapewnienia Polakom opału na samorządy.

Co na to chorzowski magistrat?

Czy Urząd Miasta Chorzów ma zamiar zaopatrzyć mieszkańców miasta w węgiel? Jak informuje rzecznik chorzowskiego magistratu, miasto jest zaskoczone takim pomysłem ze strony wicepremiera.

- Samorządy nie zajmują się handlem węglem, nie posiadają też sprzętu do jego sprzedaży – czyli ciężarówek, wag, ładowarek, itd. Ponadto, nie posiadamy do tego żadnych upoważnień prawnych. Działania rządu są próbą zrzucenia odpowiedzialności za problemy związane z dostępnością węgla, w tym przypadku na samorządy – mówi Tomasz Breguła, Inspektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

Opinia chorzowskiego Urzędu Miasta na temat pomysłu Jacka Sasina jest podobna, jak innych samorządów. Ich zdaniem to rząd powinien zająć się zapewnieniem wszystkim Polakom wystarczającej ilości opału, aby mogli przetrwać zimę.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Nowak. Kandydat na Radnego

  To wszystko wina Tuska i PO. Gdyby wygrał PiS to węgla byłoby pod dostatkiem. Tylko musi wygrać PiS. Bo bez PiS to nic nie będzie. Tylko PiS gwarantuje wygrana PiS. I węgiel też. I PiS.

 • Potwór

  Tusk i jego sekta w Polsce już są spaleni.Tusk boi się prawdy jak ognia,gdy ją słyszy to dostaje furi.Dobrze że mamy Pana Kaczyńskiego który tą prawdę ujawnia.

 • Potwór

  W samorządach gdzie rządzą politycy z PiS tego problemu nie ma.Mam nadzieję że mieszkańcy w następnych wyborach nie dadzą się nabrać i wybiorą tych na których można liczyć.Dlaczego samorząd w Chorzowie robi dokładnie to co robi nieudacznik z Warszawy.

 • Prawda

  Jak ludzie zaczną marznąć,to nie pojadą do Sasina tylko to miasto tak czy tak będzie zmuszone tym ludziom pomóc.Coś tak czuję,że tam gdzie w mieście rządzi PIS to jakoś się się im uda zażegnać ten problem .Tam gdzie PO wręcz przeciwnie,przecież dla nich czym gorzej tym lepiej.

 • Potwór

  Całkowita prawda,trzeba walczyć o dobro Polaków, żeby nam się żyło dobrze.Gwarantem tego jest rząd PiS, dlatego nie można pozwolić żeby jakiś śmieć obrażał polski rząd.

 • Chorzowianie

  Nowak skończ robić kampanię wyborczą

 • Potwór

  Skończ robić z siebie pajaca, jeżeli chcesz żyć w kłamstwie i letargu to twoja wola.Wiesz co to demokracja i patriotyzm?

 • Wanda

  Wiemy co to jest demokracja Nowak. Demokracja to eliminowanie takich prostaków jak ty.

 • Potwór

  Jeżeli ty patriotów i ludzi uczciwych traktujesz jak prostaków to żal mi ciebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również