Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dajmy się zauważyć!

  • Dodano: 2017-10-20 08:00, aktualizacja: 2017-10-20 08:12

Okres jesienno-zimowy i towarzyszące mu zmienne warunki atmosferyczne, często mają wpływ na powstawanie zagrożeń w komunikacji drogowej. 

Widoczność na drodze to czynnik, który decyduje o wywołaniu zagrożenia. Niewłączenie świateł mijania podczas jazdy to jednak nie jedyne wykroczenie, za które kierowca może zostać ukarany mandatem. Śląscy policjanci przypominają, że zmotoryzowani uczestnicy ruchu powinni liczyć się z dotkliwymi grzywnami również za nieprawidłowe oświetlenie swoich pojazdów.

Śląska drogówka przypomina, iż zgodnie z art. 51 ust 2 ustawy prawo o ruchu drogowym:

  • Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
  • W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

Ważna kwestią jest to, by właściwie zachowania na drodze, w spójności z rzeczywistością i przepisami, były bezpieczne dla uczestników ruchu drogowego. Często, przy intensywnych opadach deszczu, bądź innych czynnikach atmosferycznych, ograniczających widoczność w ciągu dnia, należy włączyć światła mijania, a nie jechać na światłych do jazdy dziennej. Te ostatnie nie zawsze mają bowiem swoje odzwierciedlenie z tyłu samochodu, co niejednokrotnie sprawia, że stajemy się po prostu niewidoczni dla kierowców jadących za nami.

Apelujemy o rozsadek oraz wyobraźnię. Dajmy się zauważyć!

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • obserwator

    Powinno się zakazać świateł dziennych bo to są światła dla tych matołków, którym się wydaję, że mają jakaś oszczędność! Tak naprawdę stwarzają wszędzie zagrożenie!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.