Wiadomości z Chorzowa

Dni Wielkich Hajduk

  • Dodano: 2011-08-09 08:45, aktualizacja: 2011-08-09 08:59

Wielkie Hajduki – dziś południowa część Chorzowa do 1939 roku były samodzielną gminą ze wszystkimi atrybutami dynamicznie rozwijającego się miasta – ratuszem, instytucjami kultury, szkołami, kościołem i bogatym życiem społecznym. Hajduczanie mieli również swoje święto doroczny odpust 15 sierpnia. Co roku zapraszali gości na uroczysty obiad i festyny które towarzyszyły temu świętu.
 

Od lat przypominamy o tym organizując w środku lata DNI WIELKICH HAJDUK. Nie inaczej będzie i w tym roku.
Zapraszamy 14 i 15 sierpnia na tereny rekreacyjne obok Kompleksu Sportowego „Hajduki” przy ul. Kochłowickiej w Chorzowie Batorym.
 

Od kilku lat przestrzeń naszego wspólnego świętowania dzielimy na dwie strefy. Strefa muzyki w namiocie oraz strefa animacji wokół.
 

W strefie muzyki przygotowaliśmy wiele muzycznych niespodzianek. 14 sierpnia wystąpią:
Orkiestra Dęta BATORY, zespół Eksplozja, zespół Roxette Band oraz grupa Wolny Band z Kasią Kościńską – ten koncert polecamy szczególnie.
15 sierpnia na scenie pojawią się m.in. zespoły: Blue Berry Band, Betel, Latające talerze.
 

Strefa animacji będzie czekała na państwa z wieloma atrakcjami do wyboru. Jak co roku nie zabraknie urządzeń rekreacyjnych dla najmłodszych, będą dmuchane zamki, kule wodne przejażdżki bryczką, nie zabraknie też atrakcji dla nieco starszych: kręgle piłkarskie, karaoke, Labirynt, mini piłka nożna to tylko niektóre z planowanych przez nas gier familijnych. Chcemy też wykonać zbiorową fotografię mieszkańców Batorego. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy też zorganizować zbiórkę pieniędzy na wyprawki szkolne dla potrzebujących hajduckich uczniów szkół podstawowych.

 

Serdecznie zapraszamy
14 sierpnia od godz. 16.00 do 22.00
15 sierpnia od godz. 14.30 do 22.00

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również