Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Do chorzowskiej drogówki wpłynęła nietypowa wiadomość z przeprosinami dla mundurowych

 • Dodano: 2019-05-09 08:15, aktualizacja: 2019-05-09 08:55

Do chorzowskiego wydziału ruchu drogowego wpłynęła wiadomość z przeprosinami dla mundurowych nadesłana przez kierowcę lancii.

Mężczyzna wyraził w nich skruchę, za jego zdaniem, niepoprawne zachowanie wobec policjantów prowadzących kontrolę trzeźwości. W swojej wiadomości wytłumaczył on także powód takiego postępowania i jak wyjaśnił "Każdy w życiu ma zły dzień. Popełniłem błąd i za niego bardzo przepraszam”.

Do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wpłynęła wiadomość e-mail od kierowcy lancii. Mężczyzna przeprosił w niej policjantów z drogówki za swoje „niepoprawne zachowanie wobec panów kontrolujących trzeźwość”. Z wiadomości, jaką napisał kierujący wynika, że podczas kontroli podjechał on do mundurowych i zakwestionował legalność prowadzonych przez nich działań.

(...) Podjechałem tam celowo, ponieważ chciałem spytać, na jakiej podstawie taka kontrola jest wykonywana i oświadczyłem, że jest ona nielegalna, przyznam szczerze, że gdzieś usłyszałem o postanowieniu Sądu Najwyższego, ale byłem w błędzie. Panowie mieli do mnie dużo cierpliwości, za co dziękuję. Grzecznie, kilkakrotnie mi wszystko wytłumaczyli, mimo wszystko odjeżdżając i tak byłem przekonany o swojej racji. Proszę o przekazanie przeprosin na ręce owych Panów. Nawiasem mówiąc takie działania są potrzebne społeczeństwu i nigdy nie byłem temu przeciwny. Każdy w życiu ma zły dzień. Popełniłem błąd i za niego bardzo przepraszam. Kierowca Lancii.

Mężczyzna docenił działanie mundurowych i to, że pomimo spornej sytuacji policjanci zachowali się jego zdaniem w sposób profesjonalny, kulturalny i wykazali się cierpliwością. Jak widać przepisy ruchu drogowego często budzą u kierowców wiele emocji, ale czasem rozmowa, wyjaśnienie wątpliwości przez policjantów odnosi pozytywny skutek. Przyznajemy także, że taka forma wyrażenia skruchy zdarza się niezwykle rzadko, tym bardziej doceniamy gest tego kierowcy. 

Do chorzowskiej drogówki wpłynęła nietypowa wiadomość z przeprosinami dla mundurowych

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • kakus

  Niewiele osób potrafi się do czegoś przyznać a tu proszę.Pochwała dla kierowcy.Aż miło.

 • Babcia

  Jak się chce, to można. , prawda? Super.

 • Babcia

  Super, naprawdę miło się to czyta.

 • Nochal

  Wzruszające...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.