Wiadomości z Chorzowa

Dobre informacje dla fanów Elki. Kolejka będzie czynna przez 5 dni w grudniu!

  • Dodano: 2022-12-02 13:00

Choć ostatecznym dniem zamknięcia Kolei Linowej „ Elka” przed wdrożeniem pierwszego etapu robót związanych z budową nowej trasy miał być 27 listopada to w grudniu będzie można skorzystać z przejażdżki jeszcze przez 5 dni!

27 listopada 2022 – to miała być ostateczna data czasowego zamknięcia „Elki” przed konieczną przerwą w eksploatacji. Skąd taka decyzja? Jak już informowaliśmy, w najbliższym czasie rozpocznie się zapowiadana od dawna budowa drugiej, historycznej trasy kolejki, która będzie wiodła od stacji przy Legendii do Planetarium – Śląskiego Parku Nauki.

Na czas wykonania nadbudowy stacji przy Wesołym Miasteczku, kolejka będzie wyłączona z użytku. Zdecydowano jednak, aby ten etap pracy wykonać poza tzw. wysokim sezonem. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac funkcjonowanie kolejki zostanie przywrócone i wstępnie mówi się o jej uruchomieniu na przełomie maja i czerwca 2023 roku.

„ Elka” dostępna przez pięć dni grudnia!

Ostatnie kursy „Elki” miały odbyć się 27 listopada tego roku, jednak fani przejażdżek koleją linową bez względu na porę roku nie muszą się z nią jeszcze rozstawać. Okazuje się, że w grudniu zyskaliśmy okazję na podróż aż 5 razy.

„ Elka” będzie otwarta w najbliższy weekend, czyli 3 i 4 grudnia, a także w Mikołajki – 6 grudnia i w kolejny weekend – 10 i 11 grudnia.

Obowiązuje stały cennik:

  • Dzieci do 3 lat – przejazd bezpłatny
  • Dzieci i młodzież (od 3 do 16 lat)/osoby z niepełnosprawnościami – przejazd w 1 stronę 15 złotych/w 2 strony: 20 złotych
  • Dorośli – przejazd w 1 stronę 20 złotych/w 2 strony: 25 złotych
  • Bilet Rodzinny:

2 osoby dorosłe i 2 dzieci: przejazd w obie strony 70 złotych
2 osoby dorosłe i 3 dzieci: przejazd w obie strony 90 złotych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również