Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dokąd po wyprawkę szkolną? Rodzice wciąż wybierają tradycyjne księgarnie

  • Dodano: 2015-08-25 12:30

Koniec sierpnia to co roku gorący okres dla księgarzy. Rodzice przygotowujący dzieci do nowych obowiązków, w poszukiwaniu podręczników, pomocy naukowych i artykułów szkolnych, nadal chętnie zaglądają do księgarni. Coraz częściej korzystają również z nowych kanałów sprzedaży, o czym świadczy znaczący wzrost liczby transakcji w e-księgarniach, w tym Matras.pl.  


Rozszerzenie asortymentu księgarni o przedmioty konieczne do nauki ułatwia gromadzenie wyprawki szkolnej. Rodzice kupują zatem nie tylko podręczniki, atlasy czy słowniki, ale również artykuły papiernicze ¬– od plecaków, tornistrów do flamastrów i gumek. „Sierpień to bardzo intensywny czas w naszych księgarniach. Codziennie odwiedzają nas setki rodziców poszukujący najpotrzebniejszych przedmiotów. W ogóle mnie to nie dziwi – nadmiar obowiązków sprawia, że sama zazwyczaj kompletuję wyprawkę na ostatnią chwilę.” – mówi Jolanta Liżewska-Zyzek, Dyrektor Marketingu Księgarni Matras.


Jak co roku, znaczną popularnością cieszą się produkty pochodzące z kolekcji tematycznych. W tym sezonie najpopularniejsze produkty wśród chłopców są związane z hiszpańskimi klubami sportowymi i serią gier Angry Birds, a wśród dziewcząt z filmami animowanymi Kraina Lodu. Wielu klientów pyta również o artykuły z serii Minionki i National Geographic.


Duże zainteresowanie wyprawką szkolną widać nie tylko w księgarniach stacjonarnych, ale również w e-księgarni Matras – w tym roku zwiększyła się liczba klientów kupujących artykuły szkolne o w stosunku do zeszłego roku. „Obserwujemy wzrost liczby transakcji w internetowym sklepie Księgarni Matras, szczególną popularnością cieszy się możliwość zamówienia towaru i bezpłatnego odebrania go w księgarniach. Praktycznie z tygodnia na tydzień odnotowujemy większą liczbę paczek odbieranych w sklepach.” – mówi Aleksandra Jarośkiewicz, Dyrektor odpowiedzialna za e-handel.


Przygotowania do roku szkolnego to moment, w którym klienci mogą liczyć na znaczne upusty.

W Księgarniach Matras część artykułów i pomocy szkolnych jest przeceniona do 25 proc. Rabaty można uzyskać również dokonując zakupów za kwotę powyżej 50 zł. Księgarnie Matras oferują podręczniki do szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum w konkurencyjnych cenach.  
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.