Wiadomości z Chorzowa

Działania "Prędkość"

  • Dodano: 2016-08-26 08:00, aktualizacja: 2016-08-26 08:03

Dziś od godziny 6.00 chorzowscy policjanci biorą udział w działaniach krajowych pod nazwą "Prędkość". Miejsca, gdzie mundurowi będą sprawdzać prędkości zostały wytypowane na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa w naszym mieście. Działania ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości jazdy.

W dzisiejszych działaniach uczestniczą słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. W trakcie akcji, która potrwa do 22:00, policjanci będą wykorzystywać wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazd wyposażony w wideorejestrator. Mundurowi będą sprawdzać prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.Policjanci będą kontrolować prędkość przede wszystkim w miejscach niebezpiecznych oraz rejonach wskazanych przez mieszkańców naszego miasta podczas konsultacji społecznych. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h grozi utrata prawa jazdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.