Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dzieci przyłączą się do Chorzowskiej Strefy Wolontariatu

  • Dodano: 2018-02-19 08:15, aktualizacja: 2018-02-19 07:57

Trzylatki zostały wolontariuszami. Teraz wspólnie z seniorami będą działać na rzecz innych i uczyć się wrażliwości. Przez kilka ostatnich miesięcy odwiedzali pacjentów szpitali i pensjonariuszy domów opieki, szyli przytulanki dla noworodków, sadzili kwiaty w najbardziej zaniedbanych zakątkach Chorzowa, pod okiem Mony Tusz stworzyli mural. Co członkowie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu planują w tym roku? Szczegółów nie zdradzają, ale jak zawsze chcą aktywnie i twórczo nieść pomoc potrzebującym, upiększać przestrzeń miejską i pracować na rzecz integracji międzypokoleniowej. Od nowego roku grono wolontariuszy powiększyło się o trzyletnie dzieci i ich opiekunów.

Podopieczni Klubu Malucha, wraz ze swoimi rodzicami włączają się w nasz wolontariat – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Projekt ten ma na celu uwrażliwiać dzieciaki od najmłodszych lat, uczyć je współczucia i niesienia pomocy potrzebującym.

Najmłodsi członkowie dołączyli do Chorzowskiej Strefy Wolontariatu podczas styczniowej inauguracji Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa – na wolontariuszy osobiście pasował ich podinsp. Robert Łuszcz, komendant Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. 

Oficjalne spotkanie organizacyjne dla wszystkich członków i sympatyków Chorzowskiej Strefy Wolontariatu odbędzie się we wtorek, 20 lutego, o godzinie 10:00 w Dużej Sali Posiedzeń Rady Miasta chorzowskiego magistratu.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.