Wiadomości z Chorzowa

Dzielnicowi sprawdzają pustostany i pomagają osobom bezdomnym

  • Dodano: 2016-12-19 09:00

Chorzowscy dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Tłumaczą i namawiają do skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych instytucji. Apelują również do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających życiu.
W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. Chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Osoby bezdomne często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać.  Często nie mają świadomości zagrożenia, jakie czeka na nich, kiedy zostaną w swoich "koczowiskach". Taki stan rzeczy stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych ludzi. Statystyki wskazują, że pomimo podejmowanych przez wiele instytucji, w tym także przez policję, działań ochronnych, każdego roku odnotowywane są przypadki zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu.

Dlatego też w związku z nadejściem mrozów, chorzowscy dzielnicowi oraz policjanci ogniwa

patrolowo-interwencyjnego na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby szukające schronienia. Powodem zagrożenia życia osób bezdomnych oraz samotnie mieszkających bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla. Aby uniknąć tego typu zdarzeń policjanci cyklicznie kontrolują dworce, opuszczone budynki, czy ogródki działkowe, szukając osób wymagających pomocy.

APELUJEMY!!!

Nie przechodź obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. Zwracaj uwagę na błąkające się po mieście osoby samotne lub przesiadujące na ławkach w zimne dni. Czasami jeden telefon może uratować życie. Każdy z mieszkańców powinien świadomy, że w sytuacji, kiedy widzi osobę bezdomną lub leżącą na chodniku z różnych przyczyn, należy zadzwonić pod bezpłatne numery alarmowe:

  • 997 – POLICJA
  • 999 – POGOTOWIE RATUNKOWE
  • 986 - STRAŻ MIEJSKA
  • 112 - SŁUŻBY RATOWNICZE
http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-390841.mp4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.