Wiadomości z Chorzowa

Dzielnicowi z Chorzowa spotkali się z półkolonistami

  • Dodano: 2021-08-04 06:30, aktualizacja: 2021-08-04 06:47

Wakacje trwają a chorzowscy policjanci cały czas dbają o to, aby ten czas był bezpieczny dla mieszkańców. Dla najmłodszych prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

Mundurowi odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w klubie Pokolenie

W trakcie spotkania dzielnicowi z chorzowskiej jedynki poruszali tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, mówili jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Mundurowi przypomnieli najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku, oraz trakcie różnego rodzaju wycieczek w górach lub w lesie. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" skierowanej zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą. Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „FILMOWY przeWODNIK”, który został objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Wszystkim dzieciom policjanci życzyli bezpiecznego i radosnego wakacyjnego wypoczynku !  

Na koniec każdy z uczestników mógł też przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant, przymierzając elementy specjalistycznego wyposażenia oraz zasiąść za kierownicą prawdziwego radiowozu.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Inka

    A kiedy spotkają się z mieszkańcami?? 30 lat mieszkam na Pniokach i jeszcze dzielnicowego nie widziałem. Co innego za komuny. Co tydzień chodzili, pytali, sprawdzali.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.