Wiadomości z Chorzowa

„Ecik” wrócił do Ruchu Chorzów

  • Dodano: 2020-01-16 10:00

Łukasz Janoszka, zwany przez kibiców ‘Ecik”, po sześciu latach przerwy wrócił na Cichą. Związał się z Ruchem Chorzów trzyletnim kontraktem.

Łukasz Janoszka podkreśla, że jest bardzo pozytywnie nastawiony, a sam powrót do Ruchu Chorzów to bardzo przyjemne uczucie.

– Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie przede wszystkim na boisku, taki mam cel. Trzyletnia umowa daje mi stabilizację. Cieszę się, że tak szybko udało nam się dogadać z prezesem. Wszystko zamknęło się właściwie w dwóch spotkaniach – jednym luźnym i drugim, gdy już ustalaliśmy warunki i dopinaliśmy szczegóły – mówił Łukasz Janoszka cytowany na oficjalnej stronie Ruchu Chorzów.

Łukasz Janoszka urodził się 18 marca 1987 r. w Bytomiu. Na Cichą trafił w 2004 r, a w pierwszej drużynie Niebieskich zadebiutował rok później. W Ruchu grał do końca 2013 r., po czym przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie spędził kolejnych 5 lat. W minionym roku był zawodnikiem Stali Mielec, gdzie zanotował 27 występów w I lidze, w których zdobył 8 bramek. W niebieskiej koszulce rozegrał do tej pory 228 spotkań i strzelił 35 goli. Z Ruchem zdobył trzy medale Mistrzostw Polski – srebrny w 2012 i brązowe w 2010 i 2014 r. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.