Wiadomości z Chorzowa

Eko-Halloween w WPKiW

  • Dodano: 2011-10-26 13:00

Parkoludek składa się ze... śmieci. Ma nogi z plastikowych butelek lub kartonów, ręce z puszek bądź suchych gałęzi. Tak wyobrażają go sobie uczniowie, którzy podjęli wyzwanie i zaprojektowali najpiękniejszego parkoludka w ramach II Konkursu Ekologicznego w WPKiW. Już jutro, 28 bm., w Hali Wystaw „Kapelusz” odbędzie się finał tego konkursu i zostanie ogłoszony zwycięzca.

Konkurencja jest spora. Zgłosiło się kilkanaście szkół z całego regionu. Uczniowie, oprócz projektowania, wezmą udział w teście na znajomość parkowego Rosarium. Najlepszy znawca tematu otrzyma nagrodę w postaci tableta. Młodzi ludzie stworzą też ze śmieci do recyklingu pojazd dla najpiękniejszego parkoludka.
To jednak nie koniec atrakcji.
– Postanowiliśmy połączyć ekologię z Halloween – mówi Łukasz Buszman, rzecznik prasowy WPKiW. – Każda szkoła będzie mogła wziąć udział w konkursie na najładniejszą rzeźbę z dyni. Nagrodzeni zostaną też uczniowie, którzy przyjdą w ciekawym halloweenowym przebraniu.
Zaplanowaliśmy ponadto wiele zabaw dla dzieci. Będą mogły zmierzyć się w dyniowym slalomie, zabawie „podaj dynię” czy „przeprawie przez mroczne bagno”.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Program imprezy:
godz. 10:00 - 10:30 – rejestracja szkół
godz. 10:30 - 11:15 – budowanie pojazdu dla parkoludka, halloweenowe gry i zabawy dla dzieci
godz. 11:15 - 11:45 – rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród
godz. 12:00 – zakończenie imprezy

Eko-Halloween w WPKiW

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również