Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ekologiczne rozwiązania w chorzowskich podstawówkach

  • Dodano: 2018-02-26 08:15, aktualizacja: 2018-02-26 08:17

Cztery chorzowskie szkoły zostaną podłączone do sieci ciepłowniczej. Mowa o SP nr 12 przy ul. Skrajnej, SP 14 przy ul. Podmiejskiej, ZSTiO nr 3 oraz Szkole Społecznej przy ul. Stefana Batorego.

Całkowity koszt inwestycji, czyli 697 503 zł zostanie pokryty przez Tauron Ciepło.Podłączenie szkół do sieci w praktyce oznacza likwidacje starych kotłowni i pieców, które zostaną wymienione na ekologiczne instalacje dostarczające ciepło prosto z elektrociepłowni Elcho.

To kolejny krok w walce z niską emisja i smogiem. Poza troską o środowisko miasto może liczyć także na oszczędności – np. na naprawach, wymianach oraz wszelkich czynnościach, których wymagały stare kotły ciepłownicze. SP nr 12, ZSTiO nr 3 i Szkoła Społeczna zostaną podłączone do sieci Tauronu już w 2019 r., natomiast SP 14 – dwa lata później (terminy zależne są od czasu eksploatacji danych ciepłowni, umowy mamy podpisane do 2019 i 2021 r.). Dodatkowo jeszcze w tym roku do sieci ciepłowniczej zostanie przyłączone Przedszkole nr 5 przy ul. Poniatowskiego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.