Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Europejskie spotkania dydaktyczne

  • Dodano: 2017-10-18 12:00

16 października w ramach europejskiego projektu „Leading to Learn Togheter” ( LELETO) gościliśmy przedstawicieli i ekspertów z zakresu edukacji  z  Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy  i Estonii.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz dyskusja nad  podejściem jakościowym w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli w UE. Gości przywitał Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski, który nie tylko opowiedział o Chorzowie, ale także odpowiadał na wszystkie pytania zainteresowanych. Celem projektu  LELETO, finansowanego w ramach programu Erasmus +, jest  opracowanie nowego podejścia jakościowego w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli. W ramach projektu promowany jest model współpracy pomiędzy uczelnią a szkołą - wymiana doświadczeń  pracowników naukowo-dydaktycznych i nauczycieli. W efekcie powstanie podręcznik zawierający   zbiór najlepszych doświadczeń z  systemów szkolnictwa państw, które odwiedziła delegacja. Kolejnym etapem realizacji projektu będą warsztaty upowszechniające zdobyte wzorce z krajów partnerskich. Podczas pobytu naszym mieście delegacja odwiedzi Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych  w Chorzowie oraz  cztery chorzowskie szkoły  i przedszkola. Do 20 października goście planują poznać atrakcje naszego miasta, w tym   Park Śląski, skansen oraz Planetarium.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Rudolf

    Promowanie modelu współpracy pomiędzy uczelnią a szkołą brzmi genialnie. Wymiana doświadczeń jest fundamentem rozwoju szkolnictwa. Poszerzaniem horyzontów. Mam nadzieję, że niebawem nie tylko programy unijne, granty z Erasmusa a i rząd dzięki choćby agencji wymiany akademickiej doda skrzydeł Polskiej nauce.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.